Harley Quinn Vol. 4: A Call to Arms
9788328119598
DC Comics; Harley Quinn
komiksy
borys_ru

Czwarty tom szalonych przygód byłej dziewczyny Jokera i jednej z najpopularniejszych superbohaterek ostatnich lat. Harley Quinn i jej Gang Harleyek ruszają w tan! Jakby Hollywood samo w sobie nie było dość dziwne, teraz Harley odwiedza Fabrykę Snów, gdzie czeka ją pięć minut wyjątkowo niszczycielskiej sławy. Czy przemysł filmowy przetrwa hollywoodzkie harce Harley, czy też zostanie po niej tylko Miasto Upadłych Aniołów? I czy Coney Island nie okaże się za ciasne dla sławnej bohaterki?

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/nowosci/komiks,2156.html

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/nowosci/komiks,2156.html

Marek Adamkiewicz | 2017-07-22

Pierwszy tom „Harley Quinn” w ramach „Nowego DC Comics” był czymś niezwykle odświeżającym. Twórcy zaserwowali nam błyskotliwy mix humoru i przemocy, a ich spojrzenie na rozrywkę okazało się niezwykle atrakcyjne. Następne wydania zbiorcze utrzymywały się w podobnych klimatach, autorzy żonglowali tymi samymi motywami i obracali je na wszystkie strony. Tylko składowych było więcej, zgodnie ze złotą sequelową zasadą – więcej, mocniej, szybciej. W tym momencie warto jednak zadać pytanie, czy ponowne zaserwowanie czytelnikowi podobnego patentu jest nadal rozwiązaniem satysfakcjonującym?

Styl życia Harley Quinn charakteryzuje się tym, że bohaterka nigdy nie narzeka na nudę. Tym razem, wraz z wprowadzonym pod koniec poprzedniego tomu Gangiem Harleyek, eksdziewczyna Jokera musi zmierzyć się z problemem pewnego marynarza, który pod wpływem kosmicznych wodorostów zamienia się w niebywale agresywnego i nieprzewidywalnego brutala. Poza tym Quinn zobowiązuje się do sprowadzenia do domu...

isobel | 2017-12-22
Przeczytana: grudzień 2017