Makowskie bajki

Wydawnictwo: Arkady
poezja
Isiliel

Poezja życia dziecięcego podana w słowie i obrazie - oto charakterystyka książki, która nie ma u nas precedensu. Żywe, nabrzmiałe wyobraźnią świata dziecięcego słowo jednoczy się tu z wizją malarską taką, jaka jest właściwa sztuce Makowskiego i tylko Makowskiego; temu poecie pędzla, który kształtem i barwą stwarzał świat o atmosferze baśniowej imaginacji dziecka, świat pełen realizmu psychologicznego oddziaływającego na wszystkich - zarówno odczuwających pozytywnie styl formy właściwej Makowskiemu, jak i wielbicielom sztuki naśladującej naturę. „Makowskie bajki” to sztuka wysokiej klasy, adresowana bynajmniej nie do dzieci, lecz do koneserów poezji i znawców sztuki współczesnej.

źródło opisu: Wydawnictwo Arkady, 1959

źródło okładki: zdjęcie autorskie