Sztuka grzeszenia

Tłumaczenie: Anna Pajek
Cykl: Niepoprawni uwodziciele (tom 1)
Wydawnictwo: BIS
The Art of Sinning
giovanna

Pierwsza książka w nowym cyklu Sabriny Jeffries. Amerykański artysta Jeremy Keane odmawia powrotu do domu i przejęcia rodzinnego interesu. Woli pozostać w Europie i przebywać w otoczeniu pięknych kobiet, poszukując modelki do prowokującego dzieła, jakie sobie wymyślił. Kiedy na jednym z londyńskich wesel spotyka lady Yvette Barlow, nie ma wątpliwości, że to właśnie jej zmysłową urodę chciałby uwiecznić na płótnie. Yvette nie obawia się skandalu – przystaje na jego propozycję, w zamian prosi, by zabrał ją na wyprawę do londyńskich domów publicznych, gdzie ma nadzieję natrafić na ślad zaginionej kobiety i rozwikłać rodzinną tajemnicę. Ta eskapada dla obojga stanie się prawdziwą lekcją sztuki grzeszenia – czy jednak rozbudzi miedzy nimi prawdziwe uczucie?

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1177

źródło okładki: Internet

katala | 2019-06-15
Na półkach: Przeczytane, Historycznie, 2019
Przeczytana: 12 czerwca 2019

Jak dla mnie, wcale nie jest tak źle. Nie tak źle jakby mogło wydawać się po przeczytaniu niektórych recenzji. Ok., być może rzeczywiście Sabrina Jeffries przyzwyczaiła nas do trochę bardziej rozbudowanych, trochę bardziej zajmujących, trochę bardziej wciągających historii, jednak nie wszystkie muszą być tak dobre. Raz na jakiś czas, może pojawić się odrobinę słabsza. I tutaj tak chyba właśnie jest. Trafiło na Sztukę grzeszenia.
Trochę za dużo słów. Trochę za mało emocji. Trochę za mało dopracowania. Lekki brak spójności. Nie lubię miotających się bohaterów i do tej pory chyba Jeffries trzymała ich na dystans, tutaj niestety, jak nie on, to ona. Jak nie ona to on.
Jednak jest w tej książce pewien urok ukryty w delikatności uczuć.
Nie było tak źle, ale nie ma co ukrywać, mogło być znacznie lepiej.
Polecam, ale ostrożnie i bez wygórowanych oczekiwań.

Monika | 2018-12-03
Przeczytana: 01 grudnia 2018

Po przeczytaniu kilku krwawych kryminałów oraz mrocznych thrillerów miałam ogromną ochotę spędzić wieczór zatopiona w świecie flirtu, miłości oraz zmysłowych spojrzeń pięknych bohaterów. Bez chwili wahania sięgnęłam po pierwszy tom serii „Niepoprawni uwodziciele” napisanej przez Sabrinę Jeffries. „Sztuka grzeszenia” już samą okładką obiecywała mi dokładnie to, czego potrzebowałam. Piękna, balowa suknia spowijająca ciało kobiety obejmowanej przez mężczyznę była zapowiedzią niezwykłej historii.

Zacznijmy więc od samych bohaterów i historii, która ich połączy:
Lady Yvette Barlow zdecydowanie nie jest nieśmiałą panną, która oblewa się rumieńcem przy byle okazji. Potrafi zadziwiać doborem strojów, przyjaciółek, ale również zachowań oraz słownictwa zaczerpniętego ze slumsów XIX wiecznego Londynu. Nie obawia się nawet drobnych skandalów, chociaż w głębi serca marzy o miłości.
Jeremy Keane to potomek brytyjskich arystokratów, urodzony w Ameryce. To też coraz bardziej uznany artysta,...

Montgomerry | 2018-05-07
Przeczytana: 07 maja 2018

Obiecujący początek nowego cyklu w polskiej wersji językowej. Książki Sabriny Jeffries bardzo lubię, więc mało wybredna jestem i tym razem :)

Gilbertwedel | 2018-05-07
Przeczytana: 05 maja 2018

Nie porwała mnie ta historia. Główna bohaterka była całkiem niezła, wiedziała czego oczekuje od związku i była temu wierna. Wcześniej się sparzyła i rozumiałam jej obawy. Natomiast bohater był bardzo przeciętny, jak dla mnie bezpłciowy. Kompletnie nie mogłam się wczuć w jego historię. Na początku trudno mi też było się zorientować kto jest kim w tej książce. To pierwsza część kolejnej serii tej autorki, ale sporo jest odwołań do poprzednich książek, niektórych wątków już nie pamiętałam i trochę mi to przeszkadzało w czytaniu.