Dukes Prefer Blondes
giovanna

Lady Clara Fairfax ma już serdecznie dość zalotników. Z uporem odrzuca oświadczyny dżentelmenów, którzy nie widzą w niej niczego poza urodą, w istocie zapierającą dech. Przekonana, że potrafi być kimś więcej niż jedynie ozdobą salonu, poświęca się pracy charytatywnej i ratując dziecko, zwraca się o pomoc do ponurego, przystojnego i niezmiernie irytującego prawnika, Olivera Radforda. W życiu...

W życiu Radforda nie wszystko biegnie według założonego planu. Niespodziewanie został następcą do tytułu księcia. Jasnowłosa, modnie ubrana piękność, mimo iż niezupełnie pozbawiona rozumu, również nie była elementem tego planu. Jednak Clara zdoła opętać jego na wskroś logiczny umysł, a gdy zaczną w oddali zaczną bić weselne dzwony, nie pozostanie mu nic innego, jak próbować nie stracić resztek zdrowego rozsądku. Czy najmodniejsza, najbardziej pożądana panna i najbystrzejszy, najbardziej znienawidzony londyński prawnik odnajdą drogę do siebie?

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1174

źródło okładki: Wydawnictwo Bis

katala | 2018-07-19
Na półkach: 2018, Historycznie, Przeczytane
Przeczytana: 19 lipca 2018

Słyszałam i czytałam wiele nie do końca pochlebnych opinii o tej książce. W sumie dobrze, że tak dawno, że nie miały one teraz wpływu na moją prywatną jej ocenę. Oczywiście, że jeśli ktoś miałby na celu wyszukanie wszystkich nielogiczności, usterek, niedociągnięć tej historii, to lista pewnie nie byłaby krótka. Tylko czy o to chodzi?
Akurat w tym momencie, w moim przypadku, zdecydowanie nie. A więc dla mnie nie było nudno, nie było banalnie. Z przyjemnością czytałam przepychanki słowne bohaterów (bardziej współczesne niż historyczne, ale tak czasami bywa), podążałam za nimi w poszukiwaniu zaginionego chłopca czy uczestniczyłam w rozprawie sądowej decydującej o małżeństwie bohaterów. Jak na romans historyczny to całkiem przyjemna historia z bohaterem, którego wybranka doprowadza do granic ludzkiej wytrzymałości, z mężczyzną, który pierwszy powiedział „kocham” i facetem, który uznaje i szanuje intelekt swojej wybranki. No i ma wiele, wiele, wiele wyrozumiałości, bo gdyby nie to,...

joannadark | 2018-06-14

Romans na który zawsze można liczyć. Lekka bajka o Pięknej i Kruku.

Rege | 2018-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2018

Dla tekstów typu: "Nie Claruj mi tu. Dla ciebie jestem "szanowną żoną".", warto to cudo przeczytać! Lekka, przemiła i wesoła lektura.

blondaska321 | 2018-08-12
Arelin | 2018-07-28