Arhenis

Wypełniło się Proroctwo. Teraz pozostaje tylko jeden, ostatni akord. Oto nadchodzi dzień Pana, okrutny, pełen srogości i płonącego gniewu, aby obrócić ziemię w pustynię, a grzeszników z niej wytępić. Księga Izajasza 13:9, Psalm 86, Dzieje Apostolskie 9 Świat musi spłonąć. Ale jeszcze można pokazać pazur. Jeszcze można przetrącić skrzydełka tym zasranym cherubinkom. Jeszcze skundlona...

Wypełniło się Proroctwo. Teraz pozostaje tylko jeden, ostatni akord.

Księga Izajasza 13:9, Psalm 86, Dzieje Apostolskie 9

Świat musi spłonąć.

Ale jeszcze można pokazać pazur.

Jeszcze można przetrącić skrzydełka tym zasranym cherubinkom.

Jeszcze skundlona ludzkość do końca nie sczezła.

Jak by tak zebrać wszystkich, nawet największych wypierdków, szaleńców, emerytowanych gladiatorów i najmroczniejsze bestie rewersu, to może uda się zasadzić skrzydlatym siarczystego kopa i zgasić świętoszkowate uśmieszki na gładkich gębach.

Do boju ludzie, a ci z góry mogą nam naskoczyć na kant!

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl

marcin | 2018-04-22
Przeczytana: 2018 rok

Dawno już nie musiałem dwa razy czytać zakończenia żeby je w pełni ogarnąć i zrozumieć. A przede wszystkim właściwie docenić. " Kant" to godne zakończenie całego cyklu, mimo że przewrotne jest całkowicie zasadne i logiczne.Nie zgadzam się z opiniami że ostatni tom jest słaby a Gołkowski napisał go na szybko, od niechcenia i na odwal się .Nie wiem czego spodziewali sie wszyscy malkontenci , że zakończenie bedzie rodem z Bollywood?
Moim skromnym zdaniem to właśnie " Kant" jest najbardziej przemyślany ,poukładany i dopracowany z calego cyklu, z fajnym ,nieszablonowym zakończeniem. Ale to tylko moje takie tam subiektywne odczucie. Gorąco polecam wszystkim ten cykl.Fajnie pomyślany,bardzo równy i ciekawie napisany z dużą ilością swoistego poczucia humoru. Aż żal się rozstawać..... .

wiejskifilozof | 2018-01-29

Już ? Koniec,cyklu cię choroba.
Wybitne to było,lektura może nie na Nobla,ale co mi tam.
Mnie się podobal a,zakończenie przygody super.
O wiele,więcej stworów niż w tomie 2.
Wyhamuje mieczem,aż miło czytać.
Fajnie,były opisy miast.Zniszczonych,przez apokalipsę./
Cudeńko.

Magnis | 2018-07-15
Przeczytana: 12 lipca 2018

Komornik : Kant to trzecie moje spotkanie i zarazem ostatnia część trylogii. Po poprzednikach miałem wielki apetyt na świetne zakończenie ciekawej wizji zagłady ludzkości. Zawsze temu towarzyszy obawa, że autor przedobrzy lub powstanie nie taki finał jaki oczekuje się. Ciekawość jak wszystko skończy się tkwiła we mnie i dlatego, gdy miałem okazje nie zawahałem się sięgnąć po nią. Po pozostałych częściach nasz bohater znów wyrusza na wyprawę w celu wypełnienia misji jaką dostał. Może nic się nie udać, ale dzięki spotkanym sprzymierzeńcom i szykującej się walki wszystko może zdarzyć się.
Kolejny już ostatni tom przygód Komornika Ezekiela Siódmego zaczyna się dokładnie w tym momencie, gdzie skończyła się część druga. Mający do wypełnienia misje rusza w podróż, od której wiele zależy. Autor przedstawia swoją wizje walki dobra ze złem, ale nie wszystko jest takie oczywiste i każdy ma swoje plany dotyczące wielkiej walki. Klimat poprzedniej części został zachowany to znaczy, że...

Łukaszo | 2017-12-03

Okoliczny teren pokrywała sterta gruzu. Tu i ówdzie widać było pozostałości po środkach komunikacji i budynkach. Ezekiel brnął przez ten nieprzyjemny pejzaż. W ciąż kotłowały mu w głowie różne myśli. Czas nie działał na jego korzyść. Wkrótce miała przyjść ostateczna bitwa, która miała przynieść zmianę lub całkowitą zagładę. Tam, na polu Tel Megiddo wszystko miało się wyjaśnić.

Po świetnym "Rewersie" przyszła pora na "Kant". Jak wyszło zakończenie trylogii Komornika? No przyznam nie tego się spodziewałem. Przez pierwsze strony powieść dawała nadzieję na coś więcej, były ogromne widoki na dobrą kontynuację, ale już po gdzieś 150 stronie moje nadzieje zostały zmiecione w pył. Czegoś tu zdecydowanie zabrakło, może pomysłu na zwieńczenie cyklu? Fabuła konsekwentnie snuta przez Gołkowskiego zeszła gdzieś w pewnym momencie na dalszy plan. Dostałem dużo akcji, ale niestety nic za bardzo nie...

Sargento_Garcia | 2018-06-02
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Ciekawe i dobrze dopracowane w szczegółach zakończenie cyklu. Jestem pod dużym wrażeniem opisów miast i ludzkiej psychiki zniszczonych przez apokalipsę.
Moim zdaniem autor trochę się w tej książce pogubił oraz zagalopował i jestem w stanie wytłumaczyć sobie dlaczego tak się stało: po rewelacyjnym Rewersie bardzo trudno było zakończyć cykl utrzymując ten sam bardzo wysoki poziom.
Mimo wszystko książka warta przeczytania.

Polecam

Tomasz | 2018-02-09
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Rozczarowujące zakończenie świetnie zapowiadającej się trylogii.
"Kant" to dobry tytuł.

Sylwka | 2018-05-24
Przeczytana: 29 kwietnia 2018

Komornik II. Rewers pojechał po całości, przemielił mój malutki móżdżek i zrobił z niego ziemniaczaną papkę. ;) Odkrył również nowe pokłady tolerancji oraz przesunął ich granicę daleko poza horyzont. Jak po takim „ryciu beretu” na wysokim poziomie wypadnie ostatnia odsłona apokalipsy według Michała Gołkowskiego pod tytułem Komornik III. Kant?

Dziecię się narodziło.
Proroctwo się wypełniło. Wróć. Narodziło się dziecię, choć do wypełnienia tych, tam przed wiekiem pisanych dyrdymałów jeszcze daleko. Jakby to powiedzieć. „Status” noworodka nie zgadza się tam w dolnych partiach między nogami. Niedobitki ludzkości nie są jednak świadome tego „drobnego” uchybienia i już wznoszą kolejne pieśni i „kupują bilety” na pielgrzymki.

Góra jednak nie zamierza zostawić tego faktu bez komentarza i postanawia właśnie teraz doprowadzić do całkowitego wyludnienia planety Ziemi. Co na to Zek i spółka?

Na pohybel Cherubinom! (ten tego mogę spojlerować ;))

Muszę przyznać, iż mam z tym zakończeniem...

Michał Michał Michał....pomysł niebanalny, przez 2 tomy cyklu pojawił się uśmiech na mojej twarzy, pomimo iż nie lubię śmiać się ze świętości (to taka sfera sacrum w moim życiu). Ale 3 tom.....no kopara mi opadła i ze zdziwienia i z niedowierzania i ogólnie. No i faktycznie wyszedł kant, jako sam i autor i Ezekiel zapowiadał. Podsumowując cykl do tej pory najlepszą częścią był "Rewers" najbardziej zaskakujący, prześmiewczy i taki dość realny w przełożeniu na współczesność. Podsumowując "Kanta" - po pierwsze wyszedł kant, po drugie pomysł ciekawy, ale gdzieś Gołkowski się pogubił, czasem miałam wrażenie, jakby zwieńczenie gdzieś było na kolanie pisane między jednym a drugim zajęciem, jednak znając Michała okaże się to specjalnym zabiegiem. Polecam każdemu fanowi cyklu i samej twórczości Michała!

darek_lask | 2018-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2018

Kompletnie odjechana dla mnie - realistki. Ale wszystkich trzech części wysłuchałam z zainteresowaniem, zgrozą i rozbawieniem.
Ezekiel Siódmy wymiata! No i te jego przekleństwa. Imponujące.
Bardzo odpowiednia do zwalczenia zimowej depresji lektura, chociaż dotyczy apokalipsy.
Uważam, że wydawca powinien reklamować audiobook jako superprodukcję. Grzegorz Pawlak, którego uwielbiam od kiedy wysłuchałam Jakuba Wędrowycza czyta - a właściwie gra przecudnie.

Parsec | 2017-06-20
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Godne zamknięcie najbardziej pojechanej trylogii postapokaliptycznej w Polskiej fantastyce. Trzyma w napięciu do samego końca. Gorąco polecam