Punisher Max: The Complete Collection, Vol. 2

Punisher, Frank Castle
komiksy
angielski
ven_detta

Nick Fury has a dangerous mission for the Punisher: break into a Siberian nuclear missile silo and steal a lethal retrovirus. But Castle's mission soon sets off a chain reaction that will bring him into conflict with a ruthless Russian General - and take the world to the brink of war. Then, mobster Nicky Cavella returns to plague the Punisher, but when his scheme unleashes a wave of violence that rocks New York to its core, other predators start to emerge from the darkness.

COLLECTING: PUNISHER (2004) 13-30

źródło opisu: https://www.goodreads.com

źródło okładki: https://www.goodreads.com

Wkp | 2017-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

ZIMNA WOJNA PUNISHERA

„Punisher Max” Gartha Ennisa („Kaznodzieja”, „Pielgrzym”, „Hellblazer”) to zdecydowanie jeden z najlepszych tytułów, jakie ma do zaoferowania seria Marvel Classic. Mroczna, brutalna, zniesmaczająca, ale poruszająca, intrygująca i dojrzała, oferuje ekstremalną rozrywkę w stylu filmów Quentina Tarantino, podaną w znakomitym stylu. Pierwszy tom wysoko postawił poprzeczkę, drugi na szczęście trzyma poziom, oferując nawet jeszcze więcej brudu i akcji. niż dotychczas.

Nikt tak, jak Punisher nie radzi sobie z przestępcami. Wiedzą o tym wszyscy, którzy zaliczają się do półświatka, wiedzą też władze i stróże prawa, dlaczego więc rząd miałby pozostać na to ślepy? Całkiem niedawno temu nasz bohater dostał propozycję działania dla rządu właśnie – odmówił (i to w typowy dla siebie sposób), teraz jednak na prośbę Nicka Fury’ego podejmuje się zadania, któremu chyba nikt inny by nie podołał. Otóż istnieje niezwykle morderczy wirus nazywany Barbarossa, jednak przepadły...

Marek Adamkiewicz | 2017-09-29

Pierwszy tom „Punisher Max” uraczył czytelnika morzem przemocy oraz wylewającym się z co drugiego kadru nihilizmem i pesymistycznym, dołującym przesłaniem. Był to głęboki skok w krainę pełną deprawacji i okrucieństwa, jednak mimo tego świat przedstawiony w pewien sposób hipnotyzował, jasno zarazem określając, czego możemy spodziewać się po serii Gartha Ennisa w dalszych jej odsłonach. Teraz, gdy na księgarskich półkach wylądowała oczekiwana przez fanów kontynuacja, można te oczekiwania zweryfikować.

Frank Castle nie jest człowiekiem, który paliłby się do wykonywania zadań dla amerykańskiego rządu. Gdy jednak o przysługę prosi go Nick Fury, mściciel z Nowego Jorku postanawia działać. Misja, z którą zostaje wysłany do Rosji, wydaje się samobójcza. Wraz z wyznaczonym przez wojsko towarzyszem Punisher ma zakraść się do atomowego silosu, skąd trzeba wydostać małą dziewczynkę, nosicielkę śmiercionośnego wirusa. Druga z opowieści zamieszczonych w tym tomie traktuje już o kolejnej...

eR_ | 2017-10-04
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 04 października 2017

""Punisher MAX" to zdecydowanie najlepsza rzecz jaką ma do zaoferowania seria Marvel Classic", że zacytuję pewną opinię. Nawet jeśli się z tym nie zgadzam, nie znaczy to, że przeszedłem obojętnie obok tego komiksu. Zważywszy nawet na to, że pierwszy tom odebrałem zdecydowanie jako pewną nowość. A Garth Ennis, to jeśli wierzyć wielbicielom komiksów, ale nie tylko, to artysta pierwszej wody. Nie od dzisiaj wiadomo, że takich twórców, których wszyscy znają, mimo pozorów, jest naprawdę nie wielu. A Ennisa nawet ja kojarzę, a to już jest coś. A jak wypada druga część, w porównaniu z pierwszą?

Tym razem Punisher, będzie musiał zmierzyć się z pewnym gangsterem. Zbir ten, nie dość że sprofanował szczątki jego rodziny i ogłosił to wszem i wobec, to jeszcze postanawia zniszczyć także Franka. Oczywiście Castle, jako zajadły wróg wszelkiej maści rzezimieszków nie da sobie w kaszę dmuchać i rozpoczyna swoją kolejną już wojnę z podchodami. Zachęcam do lektury.

Słowem podsumowania, chciałem...

Adam Grochocki | 2017-09-19

Ta i więcej recenzji na geeklife.pl
Zapraszam :)

Pierwszy tom Punisher MAX uważam za małe arcydzieło. Nawet pomijając wyjątkową brutalność i bardzo ostry język, otrzymaliśmy dwie bardzo mocne historie i całą gamę niesamowicie interesujących postaci. Przyszedł czas na ciąg dalszy i dwie kolejne opowieści z portfolio najbardziej bezwzględnej postaci Marvela. Recenzja Punisher MAX Tom 2.

Podobnie jak w przypadku poprzednika, tom składa się z dwóch historii umieszczonych w 12 zeszytach. Są to dwie niezależne opowieści, ale w pewnych fragmentach odnoszą się do wcześniejszych wydarzeń i pojawiają się w nich poznane już postaci. Czytanie bez znajomości pierwszego tomu nie sprawia, więc żadnego problemu. Oczywiście zachęcam do sięgnięcia po początek serii MAX, ale i bez tego sobie poradzicie.

MATECZKA ROSJA
Pierwsze sześć zeszytów składa się na historię zatytułowaną Mateczka Rosja. Czyszczącego ulice Franka Castle odwiedza Nick Fury, którego poproszono o pomoc w załatwieniu delikatnej...

herozone | 2018-02-18
Przeczytana: 31 sierpnia 2017

Punisher swoje prawdziwe oblicze w pełni może pokazać dopiero w komiksach dla dorosłego odbiorcy. Do tego między innymi celu został stworzony inprint MAX. Poza głównym nurtem universum Marvela. Autorzy mogą sobie pozwolić na bardziej śmiałe scenariusze, a ilustratorzy na bardziej dosłowne rysunki, niż w komiksach dla młodszego odbiorcy. Właśnie z tego wydawnictwa pochodzi najnowszy tom. Punisher Max. Tom 2.
Pierwszy tom był bardzo udany, a jak jest w przypadku najnowszego. Nie jest źle. W zbiorze mamy dwie historie. Jedna zabiera nas na Syberię, a w drugiej obserwujemy jak Punisher rozprawia się z włoską mafią. W jednej z opowieści towarzyszy mu Nick Fury, kolejny twardy i bezwzględnie brutalny facet. Powinni przypaść sobie do gustu, jednak różni ich to, że Fury ma zwierzchników, musi wypełniać rozkazy. A Castle nigdy tego nie robi. Sam jest sobie zwierzchnikiem. W tej opowieści Frank jest bardziej ludzki, ciężar fabuły skierowany jest na jego relacje z innymi ludźmi.

Komiks...

Chudi_X | 2018-01-07
Przeczytana: 19 grudnia 2017

Kolejny tom serii Punisher MAX przynosi czytelnikom dwie przepełnione akcją historie autorstwa Gartha Ennisa (scenariusz), Douga Braithwaite’a i Leandra Fernándeza (ilustracje).

W pierwszej z nich – zatytułowanej Mateczka Rosja – Nick Fury proponuje Frankowi wzięcie udziału w niebezpiecznej misji, polegającej na udaniu się na Syberię, włamaniu do bazy międzykontynentalnych pocisków atomowych i kradzieży superwirusa, zwanego „Barbarossa”. Problemów nastręcza pewien mały szczegół. Naczynie, w którym „przechowywany” jest wirus to kilkuletnia, żywa dziewczynka. Oczywiście, w całej sprawie nie mogło zabraknąć politycznych przekrętów i konfliktu władz. Mateczka Rosja jest opowieścią nastawioną na ukazanie pełnych strzelanin scen, w których Frank, nieudolnie wspierany przez kapitana z oddziału Delta, efektownie eliminuje Rosjan.

Jednak Punisher nie jest zabójcą, który zatracił wewnętrzną dobroć i empatię. Życie dziewczynki stanowi bowiem dla niego najwyższy priorytet. Choć na pierwszy...

bardd | 2017-10-25

Głupio mi się źle wypowiadać, skoro wydałem tyle kasy na ten komiks, ale trudno... tom 1 mi się podobał i to zachęciło mnie to kupna w ciemno drugiej części, która okazała się (w połowie) ckliwą historyjką o ratowaniu małej dziewczynki i przy okazji całego świata, bleee. Druga połowa komiksu to już inna historia, ale nie poprawiła mi ona zbytnio ogólnego wrażenia i pozostaję zawiedziony, dobrze że nie skończyło się depresją...

Oren | 2017-10-02
Przeczytana: 02 października 2017

Po raz kolejny bardzo dobrze to wszystko wygląda. Punisher nie jest bohaterem dla najmłodszych, już Deadpool przy nim jest grzeczniutki. Punisher nie ma skrupułów i bardzo cieszy że twórcy nie boją się w to brnąć. Czyta się przyjemnie, kreska jest świetna, czego więcej chcieć? Więcej!

Marcin | 2017-08-23
Na półkach: Komiksy, Przeczytane
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Co wyrabia się w tym komiksie, to ja nie wiem! Mocna, mega-brutalna rzecz, a do tego sporo twistów i zaskoczeń. Nihilizm i cynizm aż wylewa się na czytelnika, ale do cholery takie właśnie mamy czasy :(

QUEENfan | 2017-11-11

Dwie kolejne mega petardy od maestro Ennisa.