Mały słownik łacińsko-polski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Szkolne PWN
9788371958441
łacina
Isiliel

Niniejszy nowy jednotomowy Mały słownik łacińsko-polski przeznaczony jest przede wszystkim dla osób uczących się języka łacińskiego na poziomie podstawowym, a więc uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów uczęszczających na lektoraty języka łacińskiego. Będzie on bardzo pomocny także dla osób mających kontakt z językiem łacińskim tylko okazjonalnie, a więc dla szerokiego grona humanistów stykających się w swej praktyce zawodowej z łacińskimi tekstami, wyrażeniami czy pojedynczymi słowami. Opracowany został z uwzględnieniem nowszych zasad leksykografii, translatoryki i glottodydaktyki. Słownik notuje wszystkie wyrazy i ich znaczenia występujące w dziełach klasyków rzymskich, należących do podstawowego kanonu autorów szkolnych i akademickich. Słownik opracowany został przez zespół pracowników Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskiej Akademii Nauk. Zespołem kierował profesor Józef Korpanty, redaktor naukowy niniejszej publikacji, wieloletni dyrektor Instytutu.

źródło opisu: Wydawnictwo Szkolne PWN, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie