Inny świat. Przymierze trojga

Wydawnictwo: Sonia Draga
L'Alliance des trois Autre Monde
Joanna Kluza, RPG, zamieć, ucieczka, walka
Ag2S

Pierwsza część doskonałego cyklu Inny Świat bestsellerowego francuskiego „mistrza suspensu.” Nadchodzi wielka burza i zamieć śnieżna, pogrążając cały kraj w ciemnościach i strachu. Dziwaczne niebieske błyskawice wspinają się po murach w poszukiwaniu ofiar. Kiedy Matt i Tobias się budzą, Ziemia nie jest już taka sama. Od tej pory chłopcy będą musieli radzić sobie sami, żeby przetrwać w Innym Świecie, w któym ludzkość została zdziesiątkowana, a dorośli zamienili się w okrutne potwory.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Nozomi | 2018-03-26

Bardzo obiecujący pomysł, ciekawy początek, ale im dalej tym gorzej. Akcja kompletnie "siada" od momentu, gdy bohaterowie docierają na wyspę. Postacie nijakie, niepogłębione psychologicznie, nie udało mi się nikogo polubić. Nie dałam rady doczytać do końca. A tak dobrze się zapowiadało...

Moogwai89 | 2019-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2019

Nie ma co ukrywać, że książka jest przeznaczona dla zdecydowanie młodszego odbiorcy. Co nie znaczy, że bawiłem się źle w trakcie lektury. Wręcz odwrotnie. Sporo akcji, sympatyczni bohaterowie, prosta fabuła. Pozycja dosłownie na trzy lub cztery wieczory.

Liczyłam, że to nie będzie powieść dla młodzieży, ale się przeliczyłam, bo to właśnie taka powieść - dla czytelników trochę młodszych ode mnie. Niemniej podobała mi się. Lubię takie historie post-apo i nic na to nie poradzę, że nawet gdyby powieść byłaby naprawdę źle napisana to i tak przypadnie mi do gustu.
W tej powieści bardzo mi się podobał pomysł końca starego świata, a powstanie nowego. Ciekawy, oryginalny. To jej największy atut. Niekiedy bywa nużąca albo trochę zbyt naiwna. Niemniej, jak już napisałam, spodobała mi się i chętnie sięgnę po drugą cześć. Polecam przede wszystkim trochę młodszym czytelnikom.

Bastard | 2013-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2013

6/10 – DOBRY

Wielka burza która przeszła przez terytorium całego świata, zmienia go nie do poznania. Wszystkie dorosłe osoby rażone dziwnymi niebieskimi błyskawicami albo wyparowały, albo zamieniły się w niebezpieczne mutanty. Dwójka nastoletnich przyjaciół Matt i Tobias chcąc przetrwać, musi nauczyć się samemu sobie radzić w tym nowym, innym świecie. Po pewnym czasie chłopcy docierają do wyspy Carmichaela, gdzie dołączają do wspólnoty założonej przez innych nieletnich, którzy przetrwali burzę. Tam wraz z nową przyjaciółką Amber zawiązują Przymierze Trojga – pakt, który ma na celu chronić wspólnotę Piotrusiów (jak nazwały się same dzieci) nie tylko przed wrogiem zewnętrznym, ale również zdrajcą, który przeniknął w ich szeregi.

Seria „Inny świat” może być dla fanów Maxime’a Chattama (pisarza kojarzonego z mrocznymi i krwawymi thrillerami) niemałą niespodzianką. Wydawałoby się, że autor porwał się na obcy mu gatunek literacki, jakim jest powieść fantastyczno-przygodowa z założenia...

Wiesia | 2018-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2018

W autorze bez wątpienia drzemie dusza nastolatka,a powieść którą napisał wydaje się obrazem jego chłopięcych marzeń o przygodzie - przygodzie fascynującej,pełnej najdziwniejszych niebezpieczeństw i wszechobecnej magii.
Jaki chłopiec nie marzył by o staniu się superbohaterem,o posiadaniu super mocy, o przyjaźni na całe życie i o rozwiązywaniu niezwykłych tajemnic?
Pan Chattam sprawił, że to marzenie ożyło, nabrało kolorów i kształtów,a każdy z nas może wkroczyć wraz z bohaterami do innego świata i z wypiekami na twarzy przeżyć swoją własną przygodę.

nadzieja1925 | 2013-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Matt i Tobias przyjaźnią się od dzieciństwa. Obaj są zapalonymi miłośnikami RPG-ów i gier video. Pewnego dnia nad Nowym Jorkiem zaczyna szaleć potworna zamieć. Niebieskie błyskawice przeszukują budynki wspinając się po ścianach, a po ich przejściu istoty ludzkie wyparowują albo zamieniają się w odrażające mutanty.
Chłopcom udaje się uciec na wyspę Carmichael, gdzie dołączają do wspólnoty dzieci, które także ocalały. Mają od 9 do 17 lat i zwą się Piotrusiami (na cześć Piotrusia Pana). Tworzą zorganizowaną społeczność, aby przetrwać w nowym świecie. Niektóre z nich rozwinęły w sobie nadzwyczajne zdolności, jak np. krzesanie iskier czy telekineza.
Matt, Tobias oraz ich przyjaciółka Amber zawiązują Przymierze Trojga, aby walczyć ze zdrajcą, który zamierza oddać wyspę w ręce wrogich Cyników.
Książka jest bardzo wciągająca i tajemnicza. Sądziłam, że książka będzie straszna, ale jednak się pomyliłam. Właśnie zaczynam drugą część i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Anksunamun | 2017-10-24
Przeczytana: 24 października 2017

Przyznaję, że już od początku fabuła powieści bardzo mnie zaciekawiła i wciągnęła na tyle, że przeczytałam całą w zaledwie 3 dni. Nie mogę oprzeć się silnemu wrażeniu, że "Przymierze Trojga" to historia inspirowana Harrym Potterem z elementami Władcy Pierścieni. Jako gorąca fanka Pottera, którego sagę czytałam wielokrotnie w dzieciństwie, widzę w "Innym Świecie" mnóstwo analogii. Główny bohater jest jak Harry, którego prześladuje Voldemort, w tym przypadku - tajemniczy Rauperoden i bezimienna Królowa. Ma dwójkę przyjaciół - bystrą blondynkę "Hermionę" i czarnoskórego "Rona". Jeden z pierwszych rozdziałów, opowiadający o wizycie w mrocznym sklepie, wg mnie nawiązuje do wyprawy na Ulicę Pokątną. Wyspa Carmichhaela z jej zamkami i nazwami jak Pegaz, Hydra czy Kraken, niemal uderzająco przypomina Hogwart i cztery domy. A wątki o "czerwonym niebie na południu" czy "ziemi Cyników", przywodzą mi na myśl nomenklaturę Władcy Pierścieni. Wszystko to jest przemieszane w nową historię i...

Monika | 2018-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2018

Zapowiadało się ciekawie. Interesujące pomysły. Jednak akcja jest przegadana. Rozczarowanie. Niestety.

Rudzielec | 2013-02-27

Czytałam wcześniej kilka książek Chattama, zawsze mi się podobały, więc sięgnęłam i po tę. Podobała mi się, mimo iż miałam wrażenie, że to wszystko gdzieś już było, przewinęło się w powieściach innych autorów, choć ciężko sprecyzować gdzie.

Tak czy siak, przeczytałam dwie dalsze części i czekam na wydanie kolejnych, które już ukazały się we Francji :)

Rzadko czytuję powieści młodzieżowe i postanowiłem zrobić sobie mały odpoczynek od horroru i kryminału. Co jednak średnio mi się udało, gdyż autor z przyzwyczajenia dodał do "Innego świata" odrobinę zagadek kryminalnych, tym razem rozwiązywanych przez nastolatków, którzy na początku lekko mnie denerwowali, ale jednak później nawet ich polubiłem (może po za jednym). Rolę dorosłych jako antagonistów trzeba uznać za całkiem ciekawy zabieg, szczególnie ich uzbrojenie itd.. Ogólnie cała zmiana świata jest tutaj niezwykła. Nie zacząłbym tego cyklu gdybym nie dostał na urodziny szóstego tomu i pewnie przeoczyłbym bardzo przyjemną przygodę.