Jego Wysokość Nauczyciel-Koń

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
niezabudka

Drodzy Czytelnicy Zabieram Was na przechadzki z końmi i wśród nich. Szacunek dla tych inteligentnych stworzeń zawarłem w tytule zbioru. Patrzenie na świat dostarcza materiału do ciągłych odkryć i zachwytów. Zdarzenia i obrazy ogarniałem, rzecz jasna, spojrzeniem subiektywnym, dokładałem jednak starań, by w spokoju zostawić dla zachowania wiarygodności istotę końskiego świata. Mam nadzieję, że...

Drodzy Czytelnicy
Mam nadzieję, że mój sposób patrzenia nie będzie odbiegał od Waszych wyobrażeń – spróbujmy zatem sobie towarzyszyć.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro, 2017

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Wielbicielka-książek | 2017-05-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Patronat

Kiedy otrzymałam od Wydawnictwa propozycję objęcia patronatem medialnym książkę "Jego Wysokość Nauczyciel-Koń", prawie od razu się zgodziłam. Zapoznałam się jedynie z krótkim fragmentem owej prozy i już na mojej twarzy pojawił się uśmiech. Wiedziałam, że to będzie lekka, przyjemna, ale również mądra opowieść, która nie tylko mnie rozbawi i wzruszy, ale też pozwoli poniekąd pozyskać wiele wartościowych wiadomości o pięknych i inteligentnych stworzeniach, jakimi bez wątpienia są konie. Nie myliłam się. Zapraszam na recenzję.

Jerzy R. Szulc urodził się w 1940 roku w Tucholi. Tam ukończył szkołę podstawową oraz liceum ogólnokształcące. Z wykształcenia polonista, ukończył też studia licencjackie na Wydziale Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1958-1960 pracował w księgarni w Tucholi. Na stałe mieszka w Zgorzelcu. Wielka przygoda z końmi rozpoczęta blisko czterdzieści lat temu, to początkowo hodowla, prowadzenie szkółki jeździeckiej, a teraz spisywanie wrażeń....

niezabudka | 2017-05-09
Przeczytana: 2017 rok

Książka Jerzego Szulca, to pełna ciepła opowieść o fascynacji jeździectwem i końmi. Piękny język jakim posługuje się autor sprawia, że czyta się ją bez pośpiechu, próbując nasycić opisami relacji między człowiekiem a zwierzęciem. Cudowne grafiki Tomasza Przeździeckiego są dopełnieniem tekstu. ciekawa i mądra. Polecam.

Marta | 2017-09-08