Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu
Jan Paweł II, religia
religia
Marcin

W książce w krótki i przystępny sposób ukazano najważniejsze i często przemilczane treści nauczania Jana Pawła II. Znajdują się w niej również budzące największy sprzeciw "tego świata" fragmenty Jego tekstów, przede wszystkim encyklik. Spis treści Rozdział I Nauczanie papieża Jana Pawła II i nauka oraz nauczanie Kościoła Rozdział II „Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata” –...

Spis treści

Rozdział I Nauczanie papieża Jana Pawła II i nauka oraz nauczanie Kościoła
Rozdział II „Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata” – mądrość Krzyża
Rozdział III „Oto Matka Twoja” – Matka Boża w centrum naszej wiary i naszego indywidualnego życia religijnego
Rozdział IV „Jeden tylko Bóg jest dobry” – dobro w sensie właściwym pojawia się tylko wtedy, gdy jest związane z Bogiem
Rozdział V „Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem” – wielkie i małe męczeństwo – jesteśmy do niego powołani
Rozdział VI „Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu” – chrześcijańska wolność
Rozdział VII Chrześcijaństwo, grzech i bezkompromisowość – świadectwo Jana Pawła II
Rozdział VIII „Aby Bóg był wszystkim we wszystkich” – przeciwko totalitaryzmowi tego świata
Rozdział IX – „Stań się czujny i umocnij resztę, która miała umrzeć” – Ewangelizacja Europy
Rozdział X –Jan Paweł II i Radio Maryja
Rozdział XI „Będziesz czcił ojca swego i matkę swoją” – patriotyzm wynika z dekalogu
Rozdział XII „Władca tego świata zostanie precz wyrzucony” – ocena umysłowości nowożytnej i współczesnej
Rozdział XIII „Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie” – prymat Jezusa Chrystusa
Rozdział XIV „Jeśli was świat nienawidzi” – o sprzeciwie wobec Kościoła
Rozdział XV „Mądrość wie i rozumie wszystko” – niech naszym nauczycielem będzie św. Tomasz z Akwinu

źródło opisu: http://multibook.pl/pl/p/Michal-Krajski%2C-Stanisl...(?)

źródło okładki: http://multibook.pl/pl/p/Michal-Krajski%2C-Stanisl...»