Jej ostatni oddech

Tłumaczenie: Lech Żołędziowski
Cykl: Tracy Crosswhite (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
Her Final Breath
Ag2S

Detektyw Tracy Crosswhite, która odkryła prawdę o zniknięciu swojej siostry Sary, prowadzi nowe śledztwo, przez które jej kariera zawiśnie na włosku. Północna część Seattle to rewir seryjnego mordercy, nazywanego przez policję Kowbojem. Poluje on na młode kobiety nocujące w tanich motelach. Tracy ma prawo przypuszczać, że będzie jego kolejnym celem... Ma do dyspozycji niezbyt jasne wskazówki, ale przeczuwa, że kluczem do powstrzymania szaleńca może być dochodzenie sprzed 10 lat. Okazuje się jednak, że kolegom Tracy bardzo zależy na tym, by tamta sprawa pozostała zamknięta. Czy nieustraszona policjantka zdoła znaleźć dowód, który pozwoli jej schwytać psychopatę, czy też sama wpadnie w jego sidła? Kowboj już rozpoczął łowy!

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1737,39...»

książek: 2059
jamczyk | 2017-12-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 25 grudnia 2017

Detektyw Tracy Crosswhite kontra morderca pętający swoje ofiary. Dalej, niestety podtrzymuję,że autor próbuje wzorowac się ma kilku poczytnych amerykańskich pisarkach. Książkę dobrze się czyta i to chyba wszystko, zabrakło mi tylko na koniec, łopoczącego na wietrze, gwiaździstego sztandaru.

itysiek_reads | 2017-10-28
Przeczytana: 28 października 2017

Robert Dugoni to amerykański pisarz, na swoim koncie ma 13 powieści, z których dwie były nominowane do Nagrody Harper Lee. Przez 13 lat pracował w kancelarii adwokackiej, aż całkowicie oddał się pisaniu książek. „Jej ostatni oddech” to druga książka z cyklu o detektyw Tracy Crosswhite.

W drugim tomie powracamy do nierozwiązanego zabójstwa Nicole Hansen, tancerki erotycznej, która została związana sznurem „w kołyskę”, w wyniku czego się udusiła. Dochodzi do kolejnego morderstwa, to znowu tancerka, która ginie w bardzo podobnych okolicznościach. Kowboj, jak nazwano seryjnego zabójcę, jest nieuchwytny i nie pozostawia po sobie śladów. Dodatkowo Tracy czuje, ze ktoś ją śledzi… Czy to ona będzie kolejnym celem? W poszukiwaniu odpowiedzi na wszystkie pytania i w pogoni za zabójcą Tracy grozi wiele niebezpieczeństw. Kto okaże się Kowbojem?

Początkowo książka bardzo mi się dłużyła, nazwiska ofiar i podejrzanych zlewały się i mieszały, ale z każdą stroną było coraz lepiej, a różne wątki...

Izabela Pycio | 2017-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2017

"Za bardzo staramy się dojść do tego, dlaczego ci ludzie zabijają, podczas gdy w rzeczywistości nie da się zidentyfikować wszystkich czynników, które doprowadzają ich do tego, że stają się seryjnymi mordercami."

Podczas czytania "Grobu mojej siostry" stwierdziłam z zadowoleniem, że zapowiada się wciągająca i emocjonująca seria. Potwierdza to także drugi tom "Jej ostatni oddech", będący udaną mieszanką kryminalnych i thrillerowskich elementów. Nie chcemy odrywać się od intrygującej zagadki detektywistycznej, złożonej, nieoczywistej, zaskakującej i przynoszącej dużo satysfakcji podczas rozwiązywania. Wiele dzieje się wokół głównej postaci, ambitnej detektyw Tracy Crosswhite, stojącej przed zawiłym, absorbującym i wyczerpującym wyzwaniem śledczym. Konfrontuje się nie tylko z inteligentnym, ostrożnym, konsekwentnym mordercą, ale również z uprzedzoną i nieprzychylną postawą szefa. Losy kariery Tracy ważą się, a do tego dramatyczne aspekty z przeszłości wciąż wybrzmiewają mrocznym echem...

eunice | 2017-10-26
Na półkach: Przeczytane, Legimi 📚, 2017
Przeczytana: 26 października 2017

Kolejna świetna pozycja tego autora. Jestem zachwycona, bo książka wciąga od pierwszej strony i czyta się ją z dużym zainteresowaniem. Autor podsuwa kilku podejrzanych, myli tropy, dzięki czemu zakończenie jest dużym zaskoczeniem. Z niecierpliwością oczekuję następnej części z udziałem Tracy Crosswhite.

katala | 2018-04-18
Przeczytana: 10 kwietnia 2018

Jakiś czas temu napisałam kilka słów o pierwszej części z udziałem Detektyw Tracy Crosswhite Grób mojej siostry. Nie ukrywam, że pozytywnych słów. Bardzo mi się podobała i tym bardziej byłam ciekawa kolejnej części jej losów. I muszę przyznać, że nie jestem zawiedziona. To za co tak chwaliłam część pierwszą, jest tutaj równie dobre, o ile nie lepsze w niektórych momentach.
Fantastycznie okazuje się, że ta część swój początek miała już w pierwszej części. Niektóre wydarzenia, fakty, dla czytelnika niewiele mówiące wtedy, teraz stały się jasne. To bardzo ładne połączenie i w sumie nieoczekiwane.
Jest zbrodnia, jest poszukiwanie przestępcy, jest napięcie i momenty kiedy nie do końca wiemy kto zawinił i gdzie leży prawda. Fantastyczna Tracy jako policjantka, jako szefowa grupy i jako partnerka poznanego w części pierwszej Dana. Fabuła ładnie pozapinana, rozwijająca się, pączkująca z jednaj sprawy w dwie kolejne.
Ja polecam z całego serca. No i autor nie zapomniał o sferze obyczajowej.

szelma | 2017-11-13
Przeczytana: 01 listopada 2017

Zapraszam -> blog-projektksiazka.blogspot.com

Robert Dugoni powraca, a wraz z nim Tracy Crosswhite. Po "Grobie mojej siostry" przyszedł czas na drugą część cyklu "Jej ostatni oddech". Tym razem bliżej poznajemy jej codzienne życie i sprawę, którą zostawiła w Seattle. Zdecydowanie będzie to jedna z najtrudniejszych w jej karierze. Jak tym razem poradzi sobie nasza bohaterka?

Tracy rozwiązała sprawę zaginięcia swojej siostry Sary jednak zbrodnia, która została nierozwiązana przed jej wyjazdem do Cedar Grove powraca. Ktoś krępuje i dusi prostytutki w Seattle. Przed Tracy trudne zadanie. Brak poszlak, brak śladów, brak świadków, a morderca prawdopodobnie wybrał ją jako kolejną ofiarę. Wynik tego śledztwa zaważy na całej jej karierze. Czy zdoła rozwiązać sprawę czy może wycofa się, czując presję ze strony swojego szefa? Dlaczego Nolasco tak usilnie chce zatuszować swoją dawną sprawę? Dla niego ta kwestia będzie równie ważna, co dla Tracy.
Tym razem autor całkowicie skupił się na...

Caroline Livre | 2017-12-05
Przeczytana: 01 grudnia 2017

KOWBOJ W AKCJI

Dla detektyw Tracy Crosswhite to trudny okres – nadal nie pogodziła się z zabójstwem siostry, gdy w jej okręgu zaczyna działać kolejny morderca. Nie jest to jednak osoba, która działa pod wpływem chwili. Swoje „przedstawienia” skrupulatnie planuje, by efekt końcowy zaskakiwał nie tylko przypadkowego widza, ale nawet policyjnych śledczych. Policjantka szybko odkrywa, że sprawa łączy się z innym dochodzeniem sprzed lat. Jednak grzebiąc w przeszłości dużo ryzykuje – nie tylko utratę stanowiska, ale przede wszystkim własne życie.

Sięgając po powieść nieznanego mi wcześniej Roberta Dugoni na pewno nie spodziewałam się tak dobrej i interesującej lektury. Akcja bardzo szybko się rozwija, a język autora znacznie ułatwia połykanie „Jej ostatniego oddechu”.

„Miejmy nadzieję, że popełni jakiś błąd. Wszyscy je popełniają. Pytanie tylko kiedy.”

Chyba najbardziej spodobała mi się główna bohaterka, a właściwie jej postawa. Tracy to, jak przystało na prawdziwą policjantkę,...

rudarecenzuje | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

Detektyw Tracy Crosswhite rozpoczyna kolejne skomplikowane dochodzenie. Ktoś brutalnie morduje młode kobiety, pozostawiając ich ciała w tanich motelach. Sprawę dodatkowo komplikuje podobieństwo do śledztwa sprzed lat, które zakończyło się w podejrzanych okolicznościach.

Dugoniego poznałam za sprawą jego poprzedniej książki- Grób mojej siostry- która rozpoczynała cykl z detektyw Tracy Crosswhite. Pierwszą część serii wspominam bardzo ciepło, dlatego z wielką ciekawością rozpoczynałam lekturę kolejnej powieści autora. Czy utrzymał akcję na wysokim poziomie? I czy tym razem Crosswhite również udowodniła, że zawód policjanta to praca nie tylko dla mężczyzn?

To, co najbardziej podobało mi się w „Jej ostatnim oddechu”, to drobiazgowe ukazanie policyjnego śledztwa. Dugoni na każdym kroku zdaje się podkreślać, że życie nie przypomina kryminalnych zagadek, praca policjanta to zawód niewdzięczny, a przestępcy bardzo często okazują się o wiele inteligentniejsi i pomysłowi, niż można by...

Anna-mojeksiążki | 2017-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2017

Jej ostatni oddech to drugi tom cyklu powieści, których główną bohaterką jest Tracy Crosswhite, detektyw pracująca w policji. W pierwszym tomie Grób mojej siostry, Tracy zmagała się ze sprawą zabójstwa jej siostry. Wydaje się, że nasza bohaterka już wyszła na prostą, szkoli kolejne policjantki w strzelaniu, w którym jest mistrzynią. Pewnego wieczora na drzwiach strzelnicy ktoś zostawia dla niej niespodziankę... pętlę ze sznura. Ten prezent mocno wstrząsa panią detektyw, tym bardziej, że za chwilę okazuje się, że została zmordowana tancerka erotyczna, która zmarła w męczarniach z pętlą na szyi. Tracy prowadzi śledztwo wraz z grupą kolegów, mocno wspiera ją również jej partner, adwokat Dan.

Tancerki z jednego z klubów zaczynają ginąć jedna po drugiej i policja ma już jasność, ze ma do czynienia z seryjnym zabójcą, który zostaje nazwany Kowbojem. Policja sprawdza wszelkie ślady, a Tracy natrafia na sprawę sprzed ponad dziesięciu lat, którą prowadził jej kapitan, a która wygląda...

monweg | 2018-06-12
Przeczytana: 04 stycznia 2018

Jej ostatni oddech czytało mi się nierówno. Raz bardzo ciężko było mi przebrnąć przez opowiadaną przez Dugoniego historię, innym razem czytanie sprawiało mi naprawdę czystą przyjemność. Książka napisana jest niemiarowo, więc trudno określić ją jednoznacznie – dobra… zła… Jednak sądzę, że czytelnicy lubiący ten gatunek literacki będą zadowoleni (mniej lub bardziej). Czy sięgnę w przyszłości po kolejną powieść amerykańskiego pisarza, tego nie wiem. Być może tak, ale nie będę miała parcia.

zapraszam - https://monweg.blogspot.com/2018/01/jej-ostatni-oddech-robert-dugoni.html