Boskie błędy

Wydawnictwo: Bosz
poezja
SoulShade

„Boskie błędy” to zbiór ponad 50. wierszy znanego poety, autora wielu znakomitych tekstów piosenek, librecisty – Jacka Cygana. Autorem posłowia do książki jest znany polski krytyk literacki, teatralny i plastyczny – Tadeusz Nyczek. Jak pisze sam poeta: "Utwory zawarte w tym tomie mógłbym zatytułować: „Wiersze podróżne”. I wcale nie dlatego, że ich powstaniu musiało towarzyszyć pakowanie...

Jak pisze sam poeta: "Utwory zawarte w tym tomie mógłbym zatytułować: „Wiersze podróżne”. I wcale nie dlatego, że ich powstaniu musiało towarzyszyć pakowanie walizki. Są tu takie wiersze „podróżne”, które pojawiły się w wyniku podróży „po sobie”, podróży z zamkniętymi oczami, podróży, której w realnym świecie nie było. Są także wiersze zainspirowane podróżami po obrazach, literaturze, w tym po wierszach innych poetów, są utwory napisane z podróży „po pamięci” o ludziach, którzy odeszli. Zatem niemal wszystkie powstały w ruchu. Niektórym potrzebne było przebycie tysięcy kilometrów, innym zaś wystarczył prawie niezauważalny gest, jak przewrócenie kartki w tej książce."

źródło opisu: www.bosz.com.pl

źródło okładki: www.bosz.com.pl