Stare cynowe smutki

Cykl: Detektyw Garrett (tom 4)
Wydawnictwo: Mag
Old Tin Sorrows

Kiedy dawny sierżant Garretta prosi o odwzajemnienie przysługi, detektyw wikła się w nie lada kłopoty. Ktoś w powolny i bardzo bolesny sposób chce wysłać na tamten świat emerytowanego generała Stantnora... Nie patyczkuje się natomiast z jego wspólnikami, którzy opuszczają ziemski padół w iście ekspresowym tempie. Po przybyciu do rodowej posiadłości, Garrett odkrywa, że seria zabójstw jest tylko jedną z wielu i wcale nie najważniejszą zagadką, skrywaną przez to miejsce. Wygląda na to, że nie tylko żywi zamieszkują prastare mury...

Natalia | 2012-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2012

Książka męcząca i trochę dziwna. Niekiedy wątek się rozkręcał i książka zaczynała być naprawdę ciekawa, ale potem znowu stawała się nudna. I tak w kółko. Ale trzeba przyznać, że pomysł na książkę był naprawdę ciekawy, ale wykonanie już nie tak dobre.

Artur | 2015-03-14
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 11 marca 2015

Dobra intryga, napędzająca się akcja, tajemnicze morderstwa, stary dom z tajemnicami. W dobrym kryminale czytelnik dowiaduje się kto był mordercą na końcu. Oczywiście. Zaś tutaj jest o tyle ciekawiej, że we wszystko mogą być jeszcze zamieszane duchy, upiorce, magowie i kto wie co jeszcze. Powoduje to oczywiście skomplikowanie fabuły, ale w sposób, który poniekąd mruga do czytelnika.

Tak wygląda krótka synteza wszystkiego co dzieje się w Starych cynowych smutkach. Garret wykonuje swoją misję z dala od domu, zatem będzie pozbawiony swojego Truposza. Czy da radę? Na pewno można spodziewać się jego stylu, czyli zamieszania w kałuży i sprawdzenia co wypłynie. Nie jest może najostrzejszym detektywem w historii, ale ma wszystko to co sprawia, że jako czytanie o jego przygodach po prostu wciąga.

michal3 | 2014-09-07
Przeczytana: 07 września 2014

Dziwnie jest zaczynać serię od czwartego tomu. A jeszcze dziwniejsze jest to, że nieznajomość poprzednich części w żaden sposób nie wpływa negatywnie na czytanie. Także z dużą dozą satysfakcji mogę powiedzieć, że Detektyw Garrett (notabene bez szarego prochowca) od dzisiaj plasuje się w dziesiątce moich ulubionych prywatnych detektywów (tom pierwszy już zamówiony).

Książka (jak każda) jest specyficzna. Początkowo trzeba się przyzwyczaić do stylu Glena Cooka, który jest więcej niż satysfakcjonujący. Lekkie opisy, trochę w stylu Chandlera czy Fleminga, oraz ironiczne spojrzenie głównego bohatera dostarczają tego, co potrzeba - rozrywki, gdyż żadnej wielkiej literatury tutaj nie dostaniemy.

Jeżeli chodzi o akcję, to jest średnio, gdyż tak mniej-więcej w połowie książki domyśliłem się rozwiązania jednego z głównych wątków. Wpłynęło to trochę na radość czytanie, ale tylko trochę. Ponadto, osadzenie akcji książki praktycznie w jednej lokacji, sprawia że można zapoznać się z danym...

Moridin | 2015-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2015

Książka super lubię książki z detektywem Garrettem Jedna z moich ulubionych

macrac1068 | 2016-10-19
Przeczytana: 19 października 2016

Zaczynam zauważać regułę,że parzyste tomy o Garrecie są dużo słabsze od nieparzystych. Po świetnym 3 tomie,mamy znów spokojniejsze lekturę,której akcja toczy się praktycznie w jednym miejscu. Tym razem 98% treści to rzeczywiście kryminał,ale akcja praktywnie toczy się od jednych zwłok do kolejnych,to trochę mało jak wciągającą książkę. Gdyby nie udział czarnego elfa,wiało po prostu nudą. Ocena wyłącznie dana za humor i powrót May na końcu.

WhiteDemon | 2014-08-31

Cóż książka naprawdę fajna, jeśli przebrnie się początek. Ja zaczynałam "...Cynowe Smutki" trzy lub cztery razy, ale było warto.

Yutek | 2017-04-19
Misty | 2017-02-19