Zgłosuj na książki roku 2017

Rzeka człowieczej nadziei. Ku oceanowi wieczności.

Seria: W poszukiwaniu pełni
Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
religia
Maison

Naśladowcę Chrystusa można porównać do rzeki toczącej wody ewangelicznej nadziei, czyli oczekiwań zakotwiczonych w niebieskim Ojcu. Od Niego spodziewa się tego wszystkiego, co swym Synu obiecał odnośnie życia doczesnego i wiecznego. Jest przecież Bogiem wiernym, a Jego słowo nigdy nie zawodzi, nie wprowadza w błąd. Rzeka nadziei złożonych w ojcowskim Sercu jest bardzo konkretna. Ma własne...

Rzeka nadziei złożonych w ojcowskim Sercu jest bardzo konkretna. Ma własne źródła i długi, bogaty w różnorodność, bieg. Płynąc ku swemu przeznaczeniu, ku boskiego oceanowi wieczności, napotyka rozliczne trudności. I chociaż w znacznej mierze decydują one o jej linii, to nigdy nie są w stanie zatrzymać jej wód. Warto więc zapytać o źródła nadziei: Gdzie wytryskują i jakie noszą nazwy? Trzeba też uświadomić sobie, jakie przeszkody stają na drodze nurtu i co wnoszą w finalny jej kształt.

źródło opisu: www.wkb-krakow.pl

źródło okładki: www.wkb-krakow.pl