Bóg vs cierpienie Dlaczego Bóg nie chce żebyś cierpiał?

Wydawnictwo: RTCK
religia
venezja1983

Bóg vs cierpienie Dlaczego Bóg nie chce żebyś cierpiał? To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna J 15,11 „Zapomnij o wszystkim, co dotąd wiedziałeś i myślałeś na temat: chrześcijaństwo a cierpienie. Prawdopodobnie niemal wszystko to było błędne. Pozwól,...

Bóg vs cierpienie
Dlaczego Bóg nie chce żebyś cierpiał?

To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna

J 15,11

„Zapomnij o wszystkim, co dotąd wiedziałeś i myślałeś na temat: chrześcijaństwo a cierpienie. Prawdopodobnie niemal wszystko to było błędne. Pozwól, by przez te kilka godzin nagrania Jezus Ciebie zaskoczył. Słuchaj tak, jakbyś po raz pierwszy w życiu słyszał o tym, co Jezus mówi na ten temat oraz jak sam odnosi się do cierpienia” - ks. Marek Dziewiecki

Aby zrozumieć tak trudny temat, jakim jest jest cierpienie, potrzeba spojrzeć na Jezusa zupełnie od nowa. Ponieważ On, jak nikt inny, jednoznacznie dał świadectwo o woli Boga względem człowieka w kwestii cierpienia. Bóg nigdy nie chce Twojego cierpienia! Jesteśmy stworzeni i powołani do życia w szczęściu i radości.

Nagranie to z wielką dokładnością i precyzją rozwiewa wszelkie wątpliwości w tym temacie.

Jeśli chcesz:

- zrozumieć, skąd cierpienie w Twoim życiu,
- na nowo odkryć, jak Jezus odnosił się do kwestii cierpienia w swoim życiu,
- uwolnić się od myślenia, że to Bóg zsyła cierpienie,
- dać sobie prawo do wykrzyczenia Bogu sprzeciwu wobec cierpienia,
- usłyszeć jedne z najbardziej uwalniających i niosących radość słów o naszym powołaniu do życia w szczęściu
To nagranie jest dla Ciebie!

źródło opisu: http://www.rtck.pl/audiobooki/211-bog-vs-cierpienie.html

źródło okładki: http://www.tolle.pl/okladki/bog_i_cierpienie.jpg

Jaguar | 2018-04-24
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

Dobrze napisana książka, aczkolwiek nie wyczerpująca w pełni tematu. Autor skupił się przede wszystkim na cierpieniu psychicznym i emocjonalnym. Rozumiem, że wynika to z osobistych zainteresowań i praktyki duszpasterskiej księdza. Zabrakło mi jednak odniesienia do cierpień fizycznych. I tutaj, po przeczytaniu książki, czułam pewien niedosyt.

powl | 2018-04-03
Przeczytana: 27 marca 2018