Zabójca bestii

Cykl: Przygody Gotreka i Felixa (tom 5) | Seria: Czarna Biblioteka
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Beastslayer
warhammer, gotrek, felix, king

W ostatniej sekundzie przed trafieniem, Zabójca poruszył się. Rąbnął na odlew toporem. Cios, szybki i niepowstrzymany niczym piorun, uderzy w nogi rumaka Chaosu. Bestia runęła bluzgając krwią z rozdartych kończyn. Jej jeździec wypadł z siodła i toczył się odbijając od twardej ubitej ziemi, by wylądować u stóp Feliksa z łomotem przypominającym trzęsienie ziemi w warsztacie kowala.

KahlanAmell | 2017-07-17
Przeczytana: 08 lipca 2017

Ta część podoba mi się trochę mnie od poprzednich trzech naprawdę dobrych, tj. Zabójca Smoków, Demonów i Skavenów, gdyż akcja w mieście się ciągnie. W prawdzie to co Felix i Zabójcy tam robią oraz działania Areka i jego armii chaosu są dość interesujące, ale mało dynamiczne i to mnie znużyło sprawiając, iż nie doczytałam teraz do końca. Jestem pewna że to dokończę, ale dopiero gdy odzyskam apetyt na Warhammera.

Suhy | 2014-06-01
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: maj 2014

Kolejna część przygód znanych i lubianych bohaterów. Pełna akcji jak zawsze. Czyta się bardzo dobrze, taj jak i poprzednie części.

Gromomir | 2014-04-16
Przeczytana: 10 kwietnia 2014

Akcja tego tomu toczy się w moim ulubionym kraju Starego Świata - Kislevie. Tam to udają się Gotrek i Felix, wraz z towarzyszącymi im Zabójcami, którzy nie odnaleźli swojej chwalebnej zagłady podczas walki ze smokiem w poprzednim tomie.
Poszukiwanie śmierci przez krasnoludy, jak i poczucie obowiązku stawia ich na murach Praag, prastarego, ponurego i nawiedzonego miasta-twierdzy na północy. Na murach tych czekają na uderzenie największej hordy Chaosu od dwóch wieków, od czasów, gdy w tym samym miejscu Magnus Pobożny powstrzymał poprzedni pochód Niszczycielskich Potęg. Problem polega na tym, że nie wszyscy czciciela czterech bogów znajdują się za murami miasta. Niektórzy są już potajemnie w środku.

Podobnie jak tom poprzedni, Zabójca Bestii ma zaskakująco mało walk. Kto czytał Zabójcę Smoków mógł oczekiwać opisu wielkiej kampanii, bitwy za bitwą itd. King skupia się jednak bardziej na atmosferze obleganego miasta, walki ze zdrajcami, oraz stosunków wewnętrznych w samych siłach...

Longinus | 2016-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2016

Już nie tak bardzo klimatyczna jak poprzedniczki ale miała swoje momenty, dodając: tempo narracji jest trochę za szybkie, brakuje oddechu oraz dobrej intrygi. Informacje o przeszłości zabójcy minimalnie wynagradzają te braki, choć można to porównać do otarcia łez. Fabuła jest szablonowa, a w niektórych momentach błyskotliwie wyskakuje z ramy ale nic poza tym. Finał jest zadowalający ale za szybki. Ciągle odnoszę wrażenie, że autor nie potrafił się zdecydować, zamiast przedstawić naprawdę epicką jatkę, balansował pomiędzy dwoma scenariuszami. Średnio zadowalającym oblężeniem, a przygodami podobnymi do tych w Nuln. Wyszło jak wyszło, mówiąc krótko: kolejna cześć nie odrzuca od dalszych przygód ale jest po prostu mierna.

Wojtek948 | 2014-12-03

Prosta ksiazka typu: poszli, przezyli swoje i zwyciężyli. Mimo tak prostej budowy historia Gotreka i Felixa niezwykle wciąga. Gotrek spełnia moje wszelkie oczekiwania, jako krasnolud. Jego charakter fizjonomia i styl bycia jest naprawdę krasnoludzki, i to właśnie przyciąga mnie do serii przygód zabójcy. Ksiazka lekka i na prawdę przyjemna. Nie wywołuje żadnych nadzwyczajnych refleksji, bo nie po to została napisana. Jesli tylko chcesz przeżyć ciekawa przygodę, serdecznie polecam.

bkeeper | 2013-12-31

Doskonała, niemalże kultowa, książka wprowadzająca do świata Warhammera.
---
www.bkeeper.pl