Zabójca bestii

Cykl: Przygody Gotreka i Felixa (tom 5) | Seria: Czarna Biblioteka
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Beastslayer
warhammer, gotrek, felix, king

W ostatniej sekundzie przed trafieniem, Zabójca poruszył się. Rąbnął na odlew toporem. Cios, szybki i niepowstrzymany niczym piorun, uderzy w nogi rumaka Chaosu. Bestia runęła bluzgając krwią z rozdartych kończyn. Jej jeździec wypadł z siodła i toczył się odbijając od twardej ubitej ziemi, by wylądować u stóp Feliksa z łomotem przypominającym trzęsienie ziemi w warsztacie kowala.

Suhy | 2014-06-01
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: maj 2014

Kolejna część przygód znanych i lubianych bohaterów. Pełna akcji jak zawsze. Czyta się bardzo dobrze, taj jak i poprzednie części.

Gromomir | 2014-04-16
Przeczytana: 10 kwietnia 2014

Akcja tego tomu toczy się w moim ulubionym kraju Starego Świata - Kislevie. Tam to udają się Gotrek i Felix, wraz z towarzyszącymi im Zabójcami, którzy nie odnaleźli swojej chwalebnej zagłady podczas walki ze smokiem w poprzednim tomie.
Poszukiwanie śmierci przez krasnoludy, jak i poczucie obowiązku stawia ich na murach Praag, prastarego, ponurego i nawiedzonego miasta-twierdzy na północy. Na murach tych czekają na uderzenie największej hordy Chaosu od dwóch wieków, od czasów, gdy w tym samym miejscu Magnus Pobożny powstrzymał poprzedni pochód Niszczycielskich Potęg. Problem polega na tym, że nie wszyscy czciciela czterech bogów znajdują się za murami miasta. Niektórzy są już potajemnie w środku.

Podobnie jak tom poprzedni, Zabójca Bestii ma zaskakująco mało walk. Kto czytał Zabójcę Smoków mógł oczekiwać opisu wielkiej kampanii, bitwy za bitwą itd. King skupia się jednak bardziej na atmosferze obleganego miasta, walki ze zdrajcami, oraz stosunków wewnętrznych w samych siłach...

Wojtek948 | 2014-12-03

Prosta ksiazka typu: poszli, przezyli swoje i zwyciężyli. Mimo tak prostej budowy historia Gotreka i Felixa niezwykle wciąga. Gotrek spełnia moje wszelkie oczekiwania, jako krasnolud. Jego charakter fizjonomia i styl bycia jest naprawdę krasnoludzki, i to właśnie przyciąga mnie do serii przygód zabójcy. Ksiazka lekka i na prawdę przyjemna. Nie wywołuje żadnych nadzwyczajnych refleksji, bo nie po to została napisana. Jesli tylko chcesz przeżyć ciekawa przygodę, serdecznie polecam.

bkeeper | 2013-12-31

Doskonała, niemalże kultowa, książka wprowadzająca do świata Warhammera.
---
www.bkeeper.pl