React dla zaawansowanych

Wydawnictwo: Helion
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Pro React
macias

React jest biblioteką języka JavaScript, utworzoną i udostępnianą przez Facebook na licencji open source. To narzędzie pozwala na rozwiązywanie częstych, uciążliwych problemów programistycznych w zaskakująco prosty sposób, ponieważ umożliwia tworzenie interfejsów użytkownika z gotowych komponentów. Kiedy tylko się pojawiło, bardzo szybko zyskało szerokie uznanie i skupiło wokół siebie aktywną społeczność.

Jeśli posiadasz już pewne doświadczenie jako programista front end i używasz jQuery lub innego komponentu JavaScriptu, z pomocą tej książki możesz stworzyć bardziej ambitne interfejsy użytkownika w swoich aplikacjach. Znajdziesz tu szczegółowy opis biblioteki React i najlepszych metod tworzenia aplikacji z gotowych składników, a także opisy kilku innych narzędzi i bibliotek (takich jak React Router i architektura Flux). Każdy temat został przedstawiony w jasny i zwięzły sposób, a w każdym rozdziale przedstawiono pewne typowe problemy wraz ze sposobami ich rozwiązania.

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/react-dla-zaawansowanych-...(?)

źródło okładki: https://static01.helion.com.pl/helion/okladki/326x466/reactz.jpg

macias | 2017-05-06
Przeczytana: 06 maja 2017

Zastrzegam -- ani nie znam Reacta, ani też mocno nie wgryzałem się w treść, gdyż chciałem tylko poznać ogólne zasady, koncepcję, Reacta i to wszystko.

Ogólnie książka mi się spodobała -- autor pisze o konkretach, nie leje wody, ale też połyka ważne informacje. Najmniej irytujące są zgubione uprzedzenia, iż to co autor tłumaczy nie znajdowało się w poprzednim fragmencie kodu, ale w następnym -- najbardziej, jeśli objaśnienia zwyczajnie nie ma, a czytelnik musi sam syntezować sobie brakujące dane.

Wyłapałem także, że tłumacz dołożył swoje, gdyż kiedy widział kod html/xml potrafił przetłumaczyć fragment, ale kiedy przychodziło do JSX-a zostawił oryginał, nie kojarząc, że React wiąże te dwie rzeczy, więc nazewnictwo musi być jednorodne.

Plusem jest wybranie jednego "dużego" przykładu i rozbudowywanie go -- co prawda nie przerabiałem przy komputerze kodu, więc nie wiem, czy ma błędy, ale wygodnie się to czyta i uczy na tej podstawie.

Przyczepię się do jednego rozdziału --...

_Spidey | 2017-12-18
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam