832003244X
neurologia podręcznik
zdrowie, medycyna

Inne wydania

Neurologia to nowoczesny podręcznik neurologii klinicznej. Część I zawiera wiadomości z neuroanatomii i neurofizjologii oraz omówienie badań neurologicznych i najważniejszych objawów i zespołów klinicznych układu nerwowego. W części II omówiono najistotniejsze jednostki nozologiczne i zespoły objawowe ich etiologię, patogenezę, objawy kliniczne, podstawy diagnostyki oraz możliwości terapii i profilaktyki. Część III obejmuje wiadomości fakultatywne, przeznaczone dla studentów szczególnie zainteresowanych neurologią objawy neurologiczne w chorobach narządów wewnętrznych, objawy psychopatologiczne w chorobach układu nerwowego i niepożądane objawy neurologiczne wywołane stosowaniem leków, a także podstawowe wiadomości o najczęściej spotykanych encefalopatiach. Do podręcznika jest dołączona płyta CD, zawierająca test dotyczący wiadomości z neurologii oraz obrazy napadów padaczkowych i ruchów mimowolnych występujących w chorobach układu pozapiramidowego, takich jak: choroba Parkinsona, dystonie, choroba Huntingtona i inne. Neurologia to podręcznik dla studentów V roku wydziałów lekarskich akademii medycznych.

książek: 1919
Olga | 2016-05-24
Przeczytana: 24 maja 2016

Czytałam wersję tu zaznaczoną oraz nowszą - dwutomową.

Trudno mi oceniać, ponieważ czytałam z przymusu. Niechęć do pierwszego tomu wynika raczej z mojej ogólnej antypatii do neuroanatomii, niż z wad książki.

Jeśli chodzi o przydatność do egzaminu u profesora, to raczej pozycja niezbędna (niektóre pytania na teście żywcem przepisane), chociaż podobno sam autor twierdzi, że książka jest już nieaktualna (choć nowe wydanie jest raptem sprzed dwóch lat).

W pewnym miejscu było dość dziwne zdanie na temat genetyki - do sprawdzenia.

Ogólnie w miarę świeża, w miarę znośna - jak na podręcznik akademicki. ;)
Polecam też wykłady pana profesora - raczej nie przynudza. :)

marekdetko | 2016-11-11
sesetka | 2016-05-25