Schodzić na pieseły

Wydawnictwo: Witanet
witanet

Na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia w miejskim parku dochodzi do morderstwa Wojciecha Brandysa - syna znanego chirurga plastycznego. Na miejscu zdarzenia prokurator Miron Brzeziński wraz z podkomisarzem Sewerynem Frochem ustalają, że morderca najpierw zadał ofierze cios w głowę tępym narzędziem, aby później obciąć jej palce. Pierwsze podejrzenia policja kieruje wobec rodziców Wojciech Brandysa. Tymczasem kolejnej nocy ginie Tomasz Bednarz - młody pracownik korporacji. Okazuje się, że podobnie jak Brandys, Bednarz zginął od ciosu zadanego w głowę, tym razem jednak morderca włożył w usta mężczyzny obcięty penis. Wydział Kryminalny pracuje intensywnie jednak morderca jednak nie pozostawia śladów. Policja czuje się bezradna. Na domiar złego, morderca nie poprzestaje na dwóch zbrodniach.
„Schodzić na pieseły” należy uznać za kryminał, choć zaskakujące notatki mordercy nadają jej nietypowego, mocno osobistego charakteru.

Robert Nowak, urodzony w 1987 roku w Chorzowie. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Nauk Społecznych w Katowicach. Z wykształcenia politolog, co uważa za swój dar i przekleństwo. Pisarz amator, jakkolwiek do tej pory nie wydał żadnego tekstu, i dlatego „Schodzić na pieseły” należy uznać za pisarski debiut. Pasjonat sportów zimowych, przede wszystkim hokeja na lodzie, biathlonu, narciarstwa alpejskiego. W wolnych chwilach aktywnie spędza czas. Wielki fan serialu Przyjaciele, kinowej trylogii Ojciec Chrzestny, Taksówkarza, i wszystkich filmów z udziałem Scarlett Johansson. Czyta. Podróżuje. Bardzo ceni sobie małe podróże, tuż za ścianą, ponieważ uważa, że najpierw dobrze jest poznać swoje podwórko i sąsiadów.

źródło opisu: http://www.witanet.net/schodzic-na-piesely/

źródło okładki: http://www.witanet.net/schodzic-na-piesely/

Pawo | 2017-07-19

W krótkich słowach o Polsce. Jeśli autor będzie miał okazję wydać kolejną książkę, na pewno nie omieszkam przeczytać.

Edi87 | 2017-12-05

Czasami trafiasz na książkę przypadkiem, czytasz, a po przeczytaniu czujesz się, jakbyś dostał młotkiem w łeb i zastanawiasz się, co się właśnie stało? O co chodzi? Ale czy zawsze musi o coś chodzić? Mamy tu do czynienia z kryminałem podanym w luźnej formie. Więc mamy morderstwa, zabijanie przychodzi mordercy z łatwością, jakby była to zwykła czynność wykonywana każdego dnia. Mamy policjanta, kreowanego
na głównego bohatera, i grupę z wydziału zabójstw. Co zatem wyróżnia Snp nad pozostałymi kryminałami? Snp jest pamfletem/paszkwilem. Nie brakuje tu ironii i dystansu autora nawet do własnej twórczości: "Kto przyjechał na miejsce z kryminalnych? Sokół? Zjawiński? Froch?...
Brzmi prawie jak Bond". Po drugie Snp to książka anty - niepoprawny obraz, nieczyste sumienie, słowa, które boisz się wypowiedzieć na głos.
Istnieje wiele obrazów opisujących rzeczywistość, ale rzadko zdarza się, by mainstreamowe wydawnictwo zdecydowało się wydać podobną treść ze względu na swoją politykę i...

witanet | 2017-05-05
Przeczytana: 05 maja 2017