Kapitan Żbik. Portret pamięciowy

Wydawnictwo: The Facto
komiks, PRL, milicja obywatelska
Hari_Seldon

Książka pokazuje nieopisaną sferę pop kultury PRL. Tak zwane kolorowe zeszyty o kapitanie Żbiku zostały wymyślone w Wydziale Propagandy Komendy Głównej Milicji Obywatelskiej. Miały być propagandową pułapką zastawioną na młode pokolenia mieszkańców PRL. Niezależnie od genezy projektu komiksy o kapitanie Żbiku stały się początkiem kariery najwybitniejszych polskich rysowników, takich jak...

Niezależnie od genezy projektu komiksy o kapitanie Żbiku stały się początkiem kariery najwybitniejszych polskich rysowników, takich jak Grzegorz Rosiński i Bogusław Polch. Książka ma pokazać związki między kultura o propagandą w państwie komunistycznego totalitaryzmu, ale też pokazać fenomen serii oraz wypełnić białe plamy w historii polskiego komiksu.

źródło opisu: http://thefacto.pl/ksiazki/literatura-faktu/kapitan-zbik.html

źródło okładki: http://thefacto.pl/ksiazki/literatura-faktu/kapitan-zbik.html

Paweł | 2017-05-17
Przeczytana: 17 maja 2017

Podróż sentymentalna do lat dziecięcych pokolenia X. Czytałem z nieustającą "łezką w oku".

gizmo | 2017-09-09
jan_marian | 2017-05-11
Na półkach: Przeczytane, Ha, mam! :)
Izabela | 2017-05-26
Piotr | 2017-05-15