Kochaj i pomóż dorosnąć

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Loving Push
Emma

Zapewnij dziecku ze spektrum autyzmu bezpieczny start w dorosłość W życiu jest kilka pewnych rzeczy, na przykład to, że dzieci ze spektrum autyzmu kiedyś dorosną, a rodzice nie zawsze będą im towarzyszyć. Opiekunowie, nauczyciele, terapeuci oraz wszyscy, którym dobro dziecka lub nastolatka ze spektrum autyzmu leży na sercu, potrzebują tego przewodnika, aby przygotować je do dorosłego życia w...

Zapewnij dziecku ze spektrum autyzmu bezpieczny start w dorosłość

a rodzice nie zawsze będą im towarzyszyć. Opiekunowie, nauczyciele, terapeuci oraz wszyscy, którym dobro dziecka lub nastolatka ze spektrum autyzmu leży na sercu, potrzebują tego przewodnika, aby przygotować je do dorosłego życia w dzisiejszym świecie.
W książce przedstawione są prawdziwe historie kobiet i mężczyzn z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, którym nie zawsze było łatwo, jednak dzięki wsparciu bliskich osób wiodą wartościowe, dorosłe życie, które uwzględnia i akcentuje ich mocne strony oraz pasje.

„Dla mnie, matki dzieci ze spektrum autyzmu, książka ta stanowi znakomite źródło informacji i daje do myślenia. Solidne badania, praktyczne techniki oraz historie z prawdziwego życia dostarczają cennych wskazówek, a interesujące i namacalne przykłady walki, wytrwałości oraz nadziei zachęcają do działania”.
Jane Coburn, matka dwójki dzieci ze spektrum autyzmu, rehabilitantka i doradczyni w Full Spectrum Farms, wyjątkowej wspólnocie osób ze spektrum autyzmu.

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

źródło okładki: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Emma | 2017-05-06
Przeczytana: 06 maja 2017

Napisano wiele książek na temat autyzmu i zespołu Aspergera, ale wszystkie dotyczą dzieci. Rodzice nie zdają sobie sprawy z tego, ze ich dziecko dorośnie i będzie dorosłym autykiem. Część święcie wierzy w to, że dzięki cudownym dietom i terapiom ich latorośl "zgubi" autyzm i stanie się neurotypowe. Na co dzień pracuje z takimi dziećmi i ich rodzicami i wiem, że można im pomóc tylko wtedy, gdy sami tego chcą i gdy zaakceptują fakt, że ich dziecko jest inne.
Ta książka jest rewelacyjnym poradnikiem dla rodziców i opiekunów. Radzi, jak wprowadzić dziecko ze spektrum autyzmu w dorosłe życie. Wyjaśnia różnice w działaniu takich dzieci i osób neurotypowych. Opisuje bardzo trudne problemy z jakimi spotykają się rodzice, z takimi jak depresja i stany lękowe u dzieci, okres dojrzewania i kłopoty z nim związane.
Autorka stawia nacisk na kwestię samoobsługi i obowiązków domowych. Daje rodzicom nadzieję na to,że ich dzieci będą mogły w przyszłości samodzielnie żyć w społeczeństwie: zarabiać...

GreenShadow | 2017-05-06
Kasia Urban | 2017-07-26