Postępowanie egzekucyjne w administracji Komentarz Wydanie 7

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
youstyna

Komentarz wyjaśnia zawiłości egzekucji administracyjnej przede wszystkim przez analizę orzecznictwa sądów administracyjnych, wskazanie zagadnień dyskusyjnych pojawiających się na tle stosowania przepisów ustawy oraz przedstawienie propozycji ich rozwiązania. W komentarzu znajdą Państwo odpowiedzi na pytania: Jakie są zasady prowadzenia postępowania egzekucyjnego? Jakie są różnice pomiędzy...

W komentarzu znajdą Państwo odpowiedzi na pytania:

Jakie są zasady prowadzenia postępowania egzekucyjnego?

Jakie są różnice pomiędzy egzekucją należności pieniężnych oraz obowiązków o charakterze niepieniężnym?

Jak prawidłowo powinno zostać przeprowadzone postępowanie zabezpieczające?

Kto ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą i porządkową za naruszenie przepisów ustawy oraz w jakim zakresie?

W siódmym wydaniu książki uwzględnione zostały wszystkie dotychczasowe zmiany ustawodawcze, które zostały wprowadzone od ostatniej edycji komentarza w 2011 r. W tym czasie wielokrotnie nowelizowano ustawę, co doprowadziło do powstania rozbieżności między dotychczasowymi i nowymi konstrukcjami oraz do nieuchronnych trudności interpretacyjnych.

Komentarz uwzględnia zmiany w prawie:

Ustawa z dnia z dnia 28 listopada 2014 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r., poz. 87) zmienia: art. 3a. Zmiana obowiązuje od 1 lutego 2015 r.

Ustawa z dnia 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r., poz. 211) zmienia: art. 1a pkt 4 i 9, art. 5 § 1 pkt 4, art. 107 § 4 pkt 3, art. 111d § 1 pkt 2. Zmiana obowiązuje od 1 kwietnia 2015 r.

źródło opisu: http://bonito.pl/k-90454017-postepowanie-egzekucyj...(?)

źródło okładki: http://bonito.pl/k-90454017-postepowanie-egzekucyj...»