Finanse i prawo finansowe Wydanie 10

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
youstyna

Aktualny podręcznik z prawa finansowego Finanse i prawo finansowe to podręcznik, który zawiera jasne i zwięzłe ujęcie najnowszych rozwiązań systemu finansowego w Polsce. Publikacja ta stanowi całościowe opracowanie problemów finansów i prawa finan­sowego po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Wykład obejmuje zagadnienia ogólne z zakresu finansów i prawa finansowego, budżet państwa i...

Aktualny podręcznik z prawa finansowego

Wykład obejmuje zagadnienia ogólne z zakresu finansów i prawa finansowego, budżet państwa i budżety jednostek samorządu terytorialnego, system podatkowy, system finansowy ubezpieczeń, prawo walutowe i dewizowe, prawo bankowe oraz finanse i prawo finansowe przedsiębiorców. Treść niniejszego wydania została zaktualizowana, a także wzbogacona o najnowszą literaturę.

Publikacja jest przeznaczona dlastudentów wydziałów prawa i administracji, zarządzania oraz wydziałów ekonomicznych. Może być również wykorzystywana przez praktyków zajmujących się problematyką finansową.

Alina Majchrzycka-Guzowska jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Zarządzania, kierownikiem Zakładu Finansowo-Prawnych Problemów Zarządzania; kierownikiem Katedry Prawa Gospodarczego w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego w Warszawie; profesorem Szkoły Głównej Handlowej. Specjalizuje się w dziedzinie finansów, prawa finansowego i podatkowego. Jest autorką ponad 100 prac z zakresu szeroko rozumianych finansów i prawa podatkowego.

źródło opisu: https://ksiegarnia.pwn.pl/Finanse-i-prawo-finansowe,68578279,p.html

źródło okładki: https://ksiegarnia.pwn.pl/Finanse-i-prawo-finansowe,68578279,p.html

Luna | 2017-05-12
Przeczytana: 2017 rok