Krosno w czasie okupacji hitlerowskiej

Wydawnictwo: Apla
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
837450059X
albumy
Anna

(...) Oddajemy w ręce czytelnika publikację niezwykłą, dokumentującą okres II wojny światowej w Krośnie i okolicach. Jej niezwykłość polega na tym, że zdecydowana większość zamieszczonych zdjęć, pocztówek i dokumentów nigdy nie była publikowana, toteż oczom naszym ukazują się nieznane dotąd epizody wojenne i okupacyjne, będące cennym uzupełnieniem o tych dramatycznych dla narodu wydarzeniach.

źródło opisu: Apla, 2008

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Muszę się wam przyznać, że mam pewną słabość do archiwalnych fotografii. Miałam nawet w szkole średniej taki moment, kiedy chciałam zająć się zawodowo grafiką, a dokładniej renowacją i koloryzacją starych fotografii. Choć ostatecznie z tych planów nic nie wyszło, to do dziś uwielbiam patrzeć na dobrze wykonane zdjęcia, zwłaszcza te, które dokumentują ważne wydarzenia, bądź wyjątkowe zjawiska przyrodnicze. Nieco w sprzeczności z tym stoi fakt, że po albumy sięgam relatywnie rzadko. Niedawno jednak udało mi się ten stan rzeczy zmienić i to przez totalny przypadek. W trakcie szukania materiałów dotyczących bitew o Przełęcz Dukielską, natrafiłam na niezwykle ciekawie zapowiadającą się publikację. Kierując się tylko i wyłącznie tytułem, wypożyczyłam książkę ,,Krosno w czasie okupacji hitlerowskiej", mając nadzieję, że znajdę w niej zapis choć części interesujących mnie walk, wchodzących w skład operacji dukielsko-preszowskiej. Możecie wyobrazić sobie moje zdziwienie, kiedy dopiero po...

Kubalinho | 2017-07-09