O człowieku, który stracił cień

Tłumaczenie: Katarzyna Karłowska
Wydawnictwo: Rebis
The Man Without a Shadow
Katarzyna Karłowska
Ag2S

W 1965 roku neurolog Margot Sharpe poznaje Elihu Hoopesa – „człowieka bez cienia” – który jest najsłynniejszym i najlepiej przebadanym przypadkiem osoby dotkniętej amnezją. Podczas następnych trzydziestu lat sama Margot zyskuje sławę dzięki swym eksperymentom przeprowadzanym na Hoopesie. Zakochuje się w nim, mimo że jest to etycznie dwuznaczne. Człowiek bez cienia to nadzwyczaj oryginalna...

Zakochuje się w nim, mimo że jest to etycznie dwuznaczne. Człowiek bez cienia to nadzwyczaj oryginalna opowieść o zakazanej miłości i tajemnicach ludzkiej psychiki opowiedziana precyzyjnym, a zarazem emocjonalnym stylem charakterystycznym dla Oates.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

Monika Stocka | 2018-04-10