Złotowłosa i trzy misie. Książeczka dźwiękowa

Tłumaczenie: Anna Matusik-Dyjak
Seria: Złotowłosa i trzy misie
Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Goldilocks and the Three Bears
Mea-Libri

Przenieś się do krainy bajek. Naciskając kolejno sześć dźwiękowych przycisków, usłyszysz zabawną opowieść o niegrzecznej dziewczynce, która dała się we znaki mieszkańcom pewnego domku...

W serii ukazały się również: "Kopciuszek", "Trzy małe świnki", "Czerwony Kapturek", "Królewna Śnieżka".

źródło opisu: Wydawnictwo Olesiejuk, 2016

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/418570/

venezja1983 | 2018-04-17
Przeczytana: 19 marca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historia Złotowłosej i niedźwiadków jest bardzo popularną bajką angielską. Opowiada ona o dziewczynce, która bawiąc się w lesie znalazła pewną chatkę zamieszkałą przez trzy niedźwiadki. Z ciekawości zajrzała do środka. Nie było akurat jej mieszkańców, więc dziewczynka rozejrzała się w środku. Spróbowała trzech owsianek, usiadła na krzesełku, które rozpadło się pod jej ciężarem a na końcu ułożyła się do spania w łóżeczku. Kiedy wróciły misie spostrzegły, że ktoś jadł ich owsianki, siedział na krzesełku a teraz słychać dobiegające z sypialni odgłosy świadczące o obecności nie proszone gościa. Pobiegły na górę i wtedy dziewczynka obudziła się, zobaczyła nad sobą trzy niezadowolone niedźwiadki, przestraszyła się i uciekła. I nigdy więcej misie już jej nie widziały.

Historia jest bardzo prosta, ale ma pewien ważny morał. Mówi o tym, że nie można naruszać cudzej własności czy wkraczać nieproszonym do czyjegoś domu. Może być również wstępem do rozmów o bezpieczeństwie oraz ryzyku...

Penelopa | 2017-09-05
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci, 2017