Piosenkarze

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Ag2S

Po piosenkarkach muszą pojawić się ONI. Maciej Kossowski, Krzysztof Klenczon, Andrzej Zieliński, Jacek Zieliński, Stan Borys, Edward Hulewicz, Andrzej Dąbrowski, Andrzej Zaucha. Bigbitowi, rockowi, jazzujący, klasycyzujący – i poetyccy. Rządzący polską sceną muzyczną lat 60., 70. i 80. Bez ich piosenek, bez tych, które śpiewali, nie wyrosłoby kila pokoleń Polaków – ba! niektórzy może w ogóle by się nie urodzili. Przeboje przebojami, ale najciekawsze jest to, co pod nimi drzemie. To, czego nie wiedzą wszyscy. Igła adaptera po raz ostatni opada na płytę. Gramy.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Piosenkarze-p-34613-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Piosenkarze-p-34613-1-30-.html

Marshmallow | 2017-07-02

Ci królowie są wciąż żywi, nawet dla najmłodszego pokolenia, które chętnie sięga po utwory z lat 60., 70. i 80. XX wieku. Emilia Padoł nie zostawia swoich czytelników jedynie, z opowieścią o życiu i twórczości artystów. Wręcz przeciwnie, zagłębia się, pokazując intrygujące i zaskakujące historie, które zostały ukryte pomiędzy wierszami utworów.

Ligierko | 2017-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2017