Garść radości, szczypta złości. Zabawy i ćwiczenia pomagające zrozumieć i oswoić emocje

Wydawnictwo: GWP Sp. z o.o.
Agnieszka

NOWA, SIÓDMA KSIĄŻKA z serii Wojciecha Kołyszko o uczuciach. We wcześniejszych sześciu pełnych przygód bajkach, przedstawił najważniejsze emocje: złość, radość, smutek, zazdrość, strach i wstyd. GARŚĆ EMOCJI, SZCZYPTA ZŁOŚCI zbiera wszystkie informacje o tych uczuciach i proponuje mnóstwo zabawnych i pouczających ćwiczeń. POZNAJ SWOJE UCZUCIA Wszystkie dzieci odczuwają emocje. Będą...

POZNAJ SWOJE UCZUCIA
Wszystkie dzieci odczuwają emocje. Będą szczęśliwe, jeśli potrafią je zaakceptować i rozpoznać ich ukryty sens.
Dzięki tej mądrej książeczce, obfitującej w zabawne i pouczające ćwiczenia rysunkowe, mali czytelnicy nauczą się, że uczucia są dobre i pożyteczne. Czasem motywują do działania, a czasem przestrzegają przed niebezpieczeństwem. Dzieci dowiedzą się, że wszystkie emocje trzeba szanować i nie można się ich bać.
Wspólne rysowanie z dziećmi to świetna, pouczająca zabawa także dla dorosłych! Dzięki niej lepiej poznają swoje dziecko, jego ukryte niepokoje i radość z przeżywania świata.

MNÓSTWO ĆWICZEŃ I GOTOWE SCENARIUSZE ZAJĘĆ
Książka jest tak skonstruowana, że każdy jej rozdział to gotowy scenariusz zajęć. Stanowi znakomitą pomoc edukacyjną dla nauczycieli w przedszkolach i w młodszych klasach szkolnych. Pomysłowe scenariusze pomogą rozwinąć wyobraźnię, kreatywność, samodzielność myślenia dziecka, jak również podbudują jego wiarę w siebie.

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: Wydawnictwo