Księga snu. Kompleksowy przewodnik rodzica: usypianie, spokojny sen i odpoczynek całej rodziny

Wydawnictwo: Mamania
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Ewelinaa

Wszystko, co trzeba wiedzieć o usypianiu niemowląt i dzieci. Oto książka dla każdego rodzica, którego sen bywa przerywany wiele razy w ciągu nocy – słodkim popiskiwaniem malucha, jego radosnymi okrzykami lub rozpaczliwym płaczem, pustym brzuszkiem albo pełną pieluchą. „Księga snu” stanowi nieocenioną pomoc w sytuacji, kiedy zaburzenia snu kładą się cieniem na radości z rodzicielstwa. William...

Wszystko, co trzeba wiedzieć o usypianiu niemowląt i dzieci.

William i Martha Searsowie, przy wsparciu swoich synów-pediatrów, Jamesa i Roberta, niosą pociechę wykończonym rodzicom, oferując im mnóstwo pełnych zrozumienia dla dziecięcych potrzeb porad na to, jak spokojnie przespać noc. Biorąc pod uwagę indywidualne temperamenty dzieci i rodziców, wyjaśniają:

- czym się różni sen niemowlęcia od snu starszego dziecka i dorosłych

- jak ustalić, gdzie dziecku będzie się najlepiej spało

- dlaczego wypłakiwanie nie jest dobre ani dla małych, ani dla dużych

- jak ułatwić nocne karmienia i jak z nich zrezygnować

- jakie są korzyści ze spania z dzieckiem

- jak uporządkować dzienne drzemki i wieczorne usypianie

- jakie mogą być medyczne i fizyczne przyczyny nocnych pobudek

- na czym polegają rytuały związane ze spaniem i jak je zachować w sytuacjach szczególnych, takich jak choroba czy ząbkowanie.

William i Martha Searsowie, niestrudzeni propagatorzy rodzicielstwa bliskości, pokazują, jak z troską o więź z dzieckiem zadbać o potrzeby całej rodziny w zakresie snu.

Bo wyspany rodzic to szczęśliwy rodzic!

źródło opisu: http://mamania.pl

źródło okładki: mamania.pl

drapichrustka | 2017-08-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

"Ksiega snu" to pozycja po ktora nie jeden niewyspany rodzic bedzie siegac z nadzieja na znalezienie sposobu na wiecej snu wlasnego i dziecka. Niestety moze rozczarowac sie ten kto szuka gotowych rozwiazan, ktore pomogą niczym dotyk czarodziejskiej różdżki. Searsowie promuja rodzicielstwo bliskosci i rowniez w tym duchu zostala napisana "Ksiega snu". Dowiemy sie w niej jak spia dzieci i dlaczego tak często sie budza a takze propozycje jak mozna to uspeawnic. Jak juz pisałam nie ma zlotego srodka na wszystko. Dzieci roznia sie miedy soba temperamentem sennym a jesli do tego sa karmione piersia beda budzic sie czesciej. Searsowie proponuja m. in. wspolspanie, opisujac szczegolowo jego warianty, organuzacje drzemek czy zaangazowanie taty w nocne rodzicielstwo. Zaznaczaja przy tym ze potrzeba snu matki jest niemniej wazna niz sen dziecka poniewaz wyspana matka bedzie lepiej zajmowac sie dzieckiem. 21.07.2017

Ewelinaa | 2017-05-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017