Jedno królestwo

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Cykl: Wojna Łabędzi (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
The One Kingdom

Tom pierwszy cyklu "Wojna Łabędzi". Kataklizm nastąpił ponad sto lat wcześniej, kiedy król Ayru umarł nie wyznaczywszy następcy tronu, w wyniku czego królestwo pogrążyło się w chaosie. Wyrachowane intrygi Renee i Willsów - dwóch rodów pragnących objąć rządy - podzieliły państwo i zasiały ziarno nienawiści, której plon miało zbierać wiele następnych pokoleń. Może jednak przyczyny tego...

Tom pierwszy cyklu "Wojna Łabędzi".

Może jednak przyczyny tego opłakanego stanu rzeczy należałoby szukać jeszcze przed śmiercią starego króla, u zarania dziejów, gdzieś w mgłach mitów i legend otaczających postać starożytnego czarodzieja zwanego Wyrrem - który pozostawił swoim potomkom straszliwe dary, mające zatruć im życie... nawet po śmierci. To przeklęte dziedzictwo i zły czar trzymają w okowach kraj, jego lud i władców. I zanim udręczone królestwo znowu się zjednoczy, cały Ayr utonie w morzu krwi.

źródło opisu: [Wydawnictwo Mag,2002]

Kasia | 2014-04-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014

Kiedy sięgnęłam po tę książkę pierwszy raz wstęp wydał mi się na tyle nudny i złożony, ze szybko ją odłożyłam. Niejako zmuszona brakiem innych lektur pod ręką zaczęłam "jedno królestwo" czytać po raz drugi i byłam bardzo mile zaskoczona. Akcja ciekawie się rozwijała, trochę tajemnicy, magii i ciekawe zwroty akcji. Niestety książka ma pewien mankament. Trzeba przeczytać drugą część, żeby historia znalazła swoje zakończenie. Ja pytałam w kilku księgarniach i niestety nie udało mi się jej znaleźć.

Jola | 2011-07-15
Na półkach: MAG, Sprzedane, Przeczytane
Przeczytana: 08 lipca 2011

Pozycja dosyć gruba - co sugerowałoby epicką historię, wielowątkową akcję i mnogość barwnych bohaterów. Nic bardziej mylnego. Wątków jest wiele, ale wszystkie spłycone, potraktowane po macoszemu. Bohaterowie są równie liczni, ale ich charakteryzacja jest jakaś taka sztywna, drewniana. Jedyne, co mnie wciągnęło, to historia, ale niestety styl pisania autora sprawiał, że tę książkę czytało mi się długo, ciężko i opornie :(

Minusy
- Autor idzie na "łatwiznę", wprowadzając różne elementy do powieści na zasadzie, że rzeka "powiedziała" o tym bohaterom. Ja wiem, że to jest element stworzonego świata, że rzeka szepce o dawnych czasach, a zbieracze opowieści zbierają te historie, ale autor zbyt wiele wpycha takich "wyszeptanych" elementów do książki;
- jeden z bohaterów (Alaan) jest wszędzie, gdzie się coś dzieje, pociąga za sznurki, kiedy trzeba jest uroczy, szarmancki i kokietuje wszystkie niewiasty, a w dodatku wychodzi cało z każdej opresji. Wyidealizowanym bohaterom mówię stanowcze...

magda | 2010-05-26
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: 2008 rok

Bardzo mi się ta pozycja podobała, jest to jednak książka, którą trzeba przeczytać co najmniej dwa razy.

Perry | 2015-10-18
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

MUSZĘ KUPIĆ NASTĘPNĄ CZĘŚĆ!

finnian95 | 2013-04-18

Typowe, klasyczne fantasy opowiadające o dziejach różnych rodów. Znalazłem tę pozycję kiedyś na jakiejś wyprzedaży i na byłem za dosłownie kilka złoty. Czytało mi się to dosyć opornie, język nie za bardzo mi podchodził. A i fabuła mogła być lepiej skonstruowana. Plus za postać zbieracza opowieści. Ogólnie rzecz biorąc maniacy fantasy mogą chyba brać bez obaw, innym raczej nie polecam.

agniecha88 | 2014-08-19
Przeczytana: 13 sierpnia 2014