Usagi Yojimbo: Ostrze bogów

Cykl: Usagi Yojimbo (tom 12)
Wydawnictwo: Egmont Polska
manga
komiksy

Usagi to samotny samuraj przemierzający bezdroża XVII-wiecznej Japonii. Walczy z bandytami i potworami, pomaga zwykłym ludziom, wypełnia misje dla władców. Niezwykła opowieść pełna przygód i humoru, osadzona w japońskiej kulturze.

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2003

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

tomsn | 2011-04-27

Klasyczny komiks samurajski. Prezentuje bogate wycinki z mitologii oraz historii Japonii z czasów epoki Heian. Główna opowieść to czasy początków XVII wieku. Nacisk został położony na politykę: zwolennicy casarza rywalizują ze stronnikami shogunatu. W opowieści pojawiają się także wieśniacy, samuraje i mnisi, czyli przekrój społeczny feudalnej Japonii. Według mnie jest to jedno z najlepszych dokonań Sakai. Kusanagi-no Tsurugi czyli "Miecz Trawosiecz" po raz kolejny mnie zainspirował!

Antagonista Esklaważu | 2015-02-09

Nie lubię azjatyckiej kultury, ale seria o króliku-roninie ma niepowtarzalny klimat. Jest ponuro, jest ciężko i jest epicko.

książek: 1984
Jahty | 2011-10-22