Skąd się bierze... to wszystko, z czego korzystamy na co dzień

Okładka książki Skąd się bierze... to wszystko, z czego korzystamy na co dzień Anna Michalak
Okładka książki Skąd się bierze... to wszystko, z czego korzystamy na co dzień
Anna Michalak Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Centrum Edukacji Dziecięcej
2017-01-12
2017-01-12

Okładka książki Niepodległa. Rozważania prawno-ustrojowe w 100. rocznicę odrodzenia suwerennego państwa polskiego Aldona Domańska, Anna Michalak
Niepodległa. R... Aldona Domańska, An...
Okładka książki Zagadnienia prawa konstytucyjnego. Polskie i zagraniczne rozwiązania ustrojowe. Księga jubileuszowa dedykowana Profesorowi Dariuszowi Góreckiemu w siedemdziesiątą rocznicę urodzin Anna Michalak, Konrad Składowski, Krzysztof Skotnicki
Zagadnienia pr... Anna Michalak, Konr...
Okładka książki Ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Komentarz Artur Ginter, Anna Michalak
Ustawa o ochro... Artur Ginter, Anna ...
Okładka książki Biologia. Jedność i różnorodność. Małgorzata Maćkowiak, Anna Michalak
Biologia. Jedn... Małgorzata Maćkowia...

"Mamo, tato, a skąd się bierze...?" Znacie te pytania? Często dotyczą rzeczy z życia codziennego. Mam wrażenie, że im prostsza sprawa, tym trudniej mi ją córce wytłumaczyć. Na szczęście z pomocą przychodzi Centrum Edukacji Dziecięcej, które podobnie jak Papilon należy do grupy wydawniczej Publicat.

"Skąd się bierze..." to książka, w której Anna Michalak i Maria Szarf zebrały mnóstwo zagadnień z życia codziennego. "Od czego rośnie chleb?", "Skąd się wzięły frytki?", "Jak termometr mierzy temperaturę?". Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w powyższej publikacji.

Całość podzielono według kategorii:

coś na ząb, czyli jedzenie - tu dzieci znajdą odpowiedzi na pytania typu: dlaczego popcorn strzela albo co ma wspólnego cukier z trawą :)

kuchnia, salon, łazienka, czyli w domu - pytało Was kiedyś dziecko skąd się bierze światło w żarówce albo dlaczego lodówka chłodzi? Ta książka pomoże Wam w bardzo przystępny dla maluchów sposób udzielić im wyczerpujących odpowiedzi.

bliższe ciału, czyli ubrania - dział, który odkrywa przed najmłodszymi sekrety naszych butów, odpowie na pytania kto wymyślił krawat lub co też mają wspólnego kalosze i opony!

transport i przekazywanie informacji, czyli technika - tu znajdziecie wytłumaczenie skąd się bierze obraz w telewizorze i jak dziś powstają zdjęcia

sposoby na nudę, czyli sport i zabawa - jako rodzice nie lubimy słowa "nuda" - kiedy dzieci wołają, że się nudzą skóra nam się jeży na ciele. W tym dziale znajdziecie odpowiedzi na pytania co łączy wrotki i łyżwy, kto wymyślił puzzle oraz kto stworzył pluszowego misia :)

czego Jaś się nie nauczy, czyli w szkole - jak długo pisze długopis? Kto nauczył kalkulator liczenia? Znacie na to odpowiedzi? :)

w zdrowym ciele, czyli medycyna i kosmetyka - kiedy ktoś ma na głowie perukę często dzieci pytają jak ona powstała i zachodzą w głowę czy to dlatego, że komuś wyrwano włosy! Tak! W niniejszej książce znajdziecie wyjaśnienia również tego typ kwestii!

w fabryce i na budowie, czyli przemysł - kiedyś córka mnie zapytała dlaczego kubek nie parzy ją w rączkę skoro jest w nim gorąca herbata. Tutaj znajdziecie i na to odpowiedź.

"Skąd się bierze..." to książka, w której Anna Michalak i Maria Szarf...

• Czytane z córką
  • Dziecięca

Dodaj cytat z książki Skąd się bierze... to wszystko, z czego korzystamy na co dzień