Tkacze śmierci

Tłumaczenie: Rafał Lisowski
Cykl: Pięć Królestw (tom 4)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Death Weavers

Kolejny tom „Pięciu królestw” – bestsellerowej serii Brandona Mulla, autora „Baśnioboru” i „Pozaświatowców”! Cole musi się zmierzyć z największym jak dotąd zagrożeniem. Od przybycia na Obrzeża Cole i jego przyjaciele walczyli z potworami, rzucali wyzwanie rycerzom i toczyli bitwy z siejącymi zniszczenie robotami. Ale nic nie przygotowało ich na to, co zastaną w Necronum. W tym nawiedzonym...

Cole musi się zmierzyć z największym jak dotąd zagrożeniem.

W tym nawiedzonym królestwie trudno odróżnić żywych od martwych, a tajne pakty niosą ze sobą straszliwe niebezpieczeństwo. W Necronum mieści się kraina echa, przystanek dla tych, którzy odeszli. Żywi rzadko się tam zapuszczają.

Cole, nadal oddzielony od swojej mocy, musi udać się do krainy echa i polegać na instynkcie, żeby ratować przyjaciół. Wrogowie są coraz bliżej, więc ryzykuje wszystko, żeby odnaleźć jedyną rzecz, która może ich ocalić…

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.pl

Nozomi | 2017-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2017

Moim zdaniem poprzedni tom był lepszy. W tym było parę ciekawych pomysłów, takich jak Jaskinia Odcisków albo Kanały z wichrem, ale w sumie wędrówka Cole'a przez Krainę Echa była dosyć monotonna i nużąca. Mam nadzieję, że ostatnie, piąte królestwo okaże się ciekawsze. Podoba mi się nowa Moc Cole'a, trochę jak z Matrix'a ^_^

Monika | 2017-05-14
Na półkach: Mam! ✬, Przeczytane, 2017

Kiedy kupiłam tę książkę od razu zaczęłam ją czytać. Czekałam na nią rok. Wartka akcja i dużo dialogów błyskawicznie mnie wciągnęła.
Cole przybywa razem z przyjaciółmi do Necronum, gdzie formowników nazywa się tkaczami. W Necronum są echa, odpowiedniki duchów. Echa głównie są niewidzialne, pojawiają się śmiertelnikom, kiedy one zechcą.Tkacze umieją nad nimi zawładnąć. Większość ech mieszka w Krainie Echa. Cole będzie musiał się tam wyprawić.
Oczywiście, nie mogło też zabraknąć Jenny i dalszych losów nadprzyrodzonej mocy Cole'a.
Jest także kilka nawiązań do serii "Pozaświatowców" tego samego autora.
Nie chcę zdradzać więcej szczegółów, ponieważ sami powinniście sięgnąć po tę książkę.
Z niecierpliwością czekam na kolejny i ostatni tom.
Serdecznie polecam i zachęcam do lektury.

Adrian Jeżak | 2018-12-30
Na półkach: Przeczytane, Brandon Mull
Przeczytana: 26 grudnia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po dłuższej przerwie powróciłem do Pięciu królestw. Tym razem bohaterowie odwiedzają pierwotnie pierwsze i jedyne z królestw, w którym dominuje śmierć i komunikacja z duchami. Jak się okazuje cały świat jest krainą śmierci która pierwsi magowie uformowali i nieco zmodyfikowali. Właśnie dlatego osoby żywe przybyłe tu z zewnątrz a także pierwsi mieszkańcy oraz ich potomkowie mają niezwykłe zdolności. Jak się potem okaże akcja nabierze tempa, a nasz główny bohater Cole odzyska w końcu swoją moc.
Zaciekawieni? Zachęcam do czytania ;)

Tobi | 2018-08-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 24 sierpnia 2018

"Tkacze śmierci" to czwarty tom cyklu "Pięć królestw". Jest to długa i niezmiernie ciekawa książka posiadająca wiele wątków. Autor wymyśla nowe postacie oraz nowe wątki przez co fabuła z ciekawej robi się bardzo ciekawa. "Tkacze śmierci" są świetnie napisani jednak można zarzucić Mullowi kilka rzeczy, między innymi to, że za bardzo rozwleka powieść umieszczając w niej za dużo wątków i zadań stających przed bochaterami np. muszą oni znaleźć jakąś legendarną osobę, która powie im czego mają szukać, a to coś zaprowadzi ich do kogoś itd., uważam że jest tego za dużo. Jednak oprócz tego książka jest świetna i gorąco ją polecam, zachęcam także do przeczytania kolejnego tomu, który ukaże się 19.09.2018 i przeczytania mojej recenzji.

Czytajka | 2018-03-04
Przeczytana: 04 marca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Brandon Mull po raz kolejny pokazał mi, że w pełni zasługuje na szczególne miejsce w moim czytelniczym sercu. Książka jest pełna akcji, ciekawych postaci, nowych zagadek i intryg, które nie zawsze są do przewidzenia.
Spodobało mi się, że autor trochę odszedł od konwencji jaka przyświecała mu w poprzednich tomach. Tu mamy przyczynę - skutek na dłuższą metę, nie tylko jedną część, co jest akurat bardzo dobrą wiadomością dla całej serii.
Książkę czyta się lekko i przyjemnie, jak wszystko co napisze Mull.
Nowy świat jest chyba najbardziej skomplikowanym z dotychczasowych Pięciu Królestw jakie odwiedził Cole, ale trudno się dziwić... W końcu to zaświaty. Jednak mimo zawiłości i (nie tylko z pozoru) skomplikowanych kwestii, wszystko idzie zrozumieć.
Osobiście jestem bardzo szczęśliwa, wręcz urzeczona faktem, że autor postanowił przywrócić do życia moich dwóch kochanych chłopców z Pozaświatowców. To było wspaniałe uczucie, przeżyć kolejne przygody razem z bohaterami z Lyrianu, znowu...

zochan_15 | 2017-11-21

Nie wiem co powiedzieć... Brandon Mull jest mistrzem jeśli chodzi o fantastykę młodzieżową. Książkę pochłonęłam w niespełna dwa dni, a emocje, które mi towarzyszyły są nie do opisania. Widziałam, czułam i słyszałam dokładnie to samo co główni bohaterowie przez co strasznie ciężko wracało mi się do rzeczywistości.

Nie wiem co mogę napisać, aby zachęcić do przeczytania tej serii. Proszę tylko, żeby spróbować po nią sięgnąć, a na pewno nie pożałujecie. Teraz pozostaje mi tylko czekać na ostatnią część i zabrać się za inne genialne
powieści pana Brandona.

Ola Orzeszek | 2017-06-12

Kocham wyobraźnię Brandona Mulla 😍

Amelia | 2017-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

Powiem tak. Każdy ma swoje zdanie a moje jest takie.
To jest genialne.Jedyna jak do tond część Pięciu Królestw którą skończyłam po 48 godzinach. W moim przypadku jest tak ze przeżywam książkę. Pod koniec po prostu dostałam głupawki. Byłam taka szczęśliwa. Nie wiem sama z czego. W kilku momentach czytałam a buzia sama mi opadała ze zdziwienia. Niektóre fragmenty musiałam czytać jeszcze raz. Starałam się poczuć te emocje które targały bohaterami. Efekt była taki że teraz jestem załamana. Koniec z czekaniem na trzy książki. Teraz dochodzi czwarta. Siedzę i nie wiem co mam z sobą zrobić. Tak bardzo chciałbym przeczytać ostatnią część.
To samo były po skończeniu "Imperium Burz". Gdy skończyłam Druga część zaklinacza "Wyprawę" to poczułam to samo.:Niebezpieczna Ścieżka" z serii Wojownicy wywołał to samo. Tak więc czekam na te cztery książki.

Maciej Lock | 2018-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2018

Nie do końca odpowiadała mi klimatem ta książka, ale wyobraźni autorowi odmówić nie można. Zakończenie "Tkaczy śmierci" jest, jak dotąd, najmniej widowiskowe z całej serii, ale po drodze dzieje się wiele satysfakcjonujących rzeczy. Bardzo dużo się w tej części wyjaśnia, co jeszcze mocniej pobudza zainteresowanie kolejnym tomem. Wychodzi na to, że Mull nie pozostawia wszystkich tajemnic na ostatnią książkę z "Pięciu królestw", a więc... no właśnie... Co będzie w piątej części?

lady_venti | 2016-01-17

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zdecydowanie najlepsza część w serii! Może nie jest to najciekawsza książka Mulla, ale w porównaniu do poprzednich tomów ,,5 królestw" bardzo dobra. Więcej akcji, zdrad, niemożliwych celów-widać, że autor dopiero się rozkręca. I jeszcze powrót na scenę moich ulubionych, obecnie martwych bohaterów z ,,Pozaświatowców"... Polecam i czekam na ostatnią część!