Tkacze śmierci

Tłumaczenie: Rafał Lisowski
Cykl: Pięć Królestw (tom 4)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Death Weavers

Kolejny tom „Pięciu królestw” – bestsellerowej serii Brandona Mulla, autora „Baśnioboru” i „Pozaświatowców”! Cole musi się zmierzyć z największym jak dotąd zagrożeniem. Od przybycia na Obrzeża Cole i jego przyjaciele walczyli z potworami, rzucali wyzwanie rycerzom i toczyli bitwy z siejącymi zniszczenie robotami. Ale nic nie przygotowało ich na to, co zastaną w Necronum. W tym nawiedzonym...

Cole musi się zmierzyć z największym jak dotąd zagrożeniem.

W tym nawiedzonym królestwie trudno odróżnić żywych od martwych, a tajne pakty niosą ze sobą straszliwe niebezpieczeństwo. W Necronum mieści się kraina echa, przystanek dla tych, którzy odeszli. Żywi rzadko się tam zapuszczają.

Cole, nadal oddzielony od swojej mocy, musi udać się do krainy echa i polegać na instynkcie, żeby ratować przyjaciół. Wrogowie są coraz bliżej, więc ryzykuje wszystko, żeby odnaleźć jedyną rzecz, która może ich ocalić…

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.pl

Nozomi | 2017-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2017

Moim zdaniem poprzedni tom był lepszy. W tym było parę ciekawych pomysłów, takich jak Jaskinia Odcisków albo Kanały z wichrem, ale w sumie wędrówka Cole'a przez Krainę Echa była dosyć monotonna i nużąca. Mam nadzieję, że ostatnie, piąte królestwo okaże się ciekawsze. Podoba mi się nowa Moc Cole'a, trochę jak z Matrix'a ^_^

Monika | 2017-05-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam, 2017

Kiedy kupiłam tę książkę od razu zaczęłam ją czytać. Czekałam na nią rok. Wartka akcja i dużo dialogów błyskawicznie mnie wciągnęła.
Cole przybywa razem z przyjaciółmi do Necronum, gdzie formowników nazywa się tkaczami. W Necronum są echa, odpowiedniki duchów. Echa głównie są niewidzialne, pojawiają się śmiertelnikom, kiedy one zechcą.Tkacze umieją nad nimi zawładnąć. Większość ech mieszka w Krainie Echa. Cole będzie musiał się tam wyprawić.
Oczywiście, nie mogło też zabraknąć Jenny i dalszych losów nadprzyrodzonej mocy Cole'a.
Jest także kilka nawiązań do serii "Pozaświatowców" tego samego autora.
Nie chcę zdradzać więcej szczegółów, ponieważ sami powinniście sięgnąć po tę książkę.
Z niecierpliwością czekam na kolejny i ostatni tom.
Serdecznie polecam i zachęcam do lektury.

Amelia | 2017-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

Powiem tak. Każdy ma swoje zdanie a moje jest takie.
To jest genialne.Jedyna jak do tond część Pięciu Królestw którą skończyłam po 48 godzinach. W moim przypadku jest tak ze przeżywam książkę. Pod koniec po prostu dostałam głupawki. Byłam taka szczęśliwa. Nie wiem sama z czego. W kilku momentach czytałam a buzia sama mi opadała ze zdziwienia. Niektóre fragmenty musiałam czytać jeszcze raz. Starałam się poczuć te emocje które targały bohaterami. Efekt była taki że teraz jestem załamana. Koniec z czekaniem na trzy książki. Teraz dochodzi czwarta. Siedzę i nie wiem co mam z sobą zrobić. Tak bardzo chciałbym przeczytać ostatnią część.
To samo były po skończeniu "Imperium Burz". Gdy skończyłam Druga część zaklinacza "Wyprawę" to poczułam to samo.:Niebezpieczna Ścieżka" z serii Wojownicy wywołał to samo. Tak więc czekam na te cztery książki.

lady_venti | 2016-01-17

Zdecydowanie najlepsza część w serii! Może nie jest to najciekawsza książka Mulla, ale w porównaniu do poprzednich tomów ,,5 królestw" bardzo dobra. Więcej akcji, zdrad, niemożliwych celów-widać, że autor dopiero się rozkręca. I jeszcze powrót na scenę moich ulubionych, obecnie martwych bohaterów z ,,Pozaświatowców"... Polecam i czekam na ostatnią część!

Ola Orzeszek | 2017-06-12

Kocham wyobraźnię Brandona Mulla 😍

zochan_15 | 2017-11-21

Nie wiem co powiedzieć... Brandon Mull jest mistrzem jeśli chodzi o fantastykę młodzieżową. Książkę pochłonęłam w niespełna dwa dni, a emocje, które mi towarzyszyły są nie do opisania. Widziałam, czułam i słyszałam dokładnie to samo co główni bohaterowie przez co strasznie ciężko wracało mi się do rzeczywistości.

Nie wiem co mogę napisać, aby zachęcić do przeczytania tej serii. Proszę tylko, żeby spróbować po nią sięgnąć, a na pewno nie pożałujecie. Teraz pozostaje mi tylko czekać na ostatnią część i zabrać się za inne genialne
powieści pana Brandona.

Anna | 2017-07-11
Przeczytana: 09 lipca 2017

Brandon Mull trzyma poziom. Wszystkie jego książki to obietnica świetnej przygody i ciekawych bohaterów. "Tkacze śmierci" to może nie najlepsza część serii, ale i tak porywa od pierwszych stron, a bawi i cieszy do ostatnich. Z niecierpliwością czekam na ostatni tom.

Jan Chrobak | 2017-05-07

najlepsza z części niemoge się doczekać następnej

eliza | 2017-07-15

Chociaż roczna przerwa pomiędzy tomem 3 i 4 dla mnie była dużym problemem potrwało to trochę zanim zrozumiałam co się dzieje.

angela7540 | 2017-11-10