Zgłosuj na książki roku 2017

Literatura na świecie nr 3-4/2005 (404-405) Włochy

Wydawnictwo: Literatura na Świecie
czasopisma
Anna

Gesualdo Bufalino: Opowieść roznosiciela zarazy,przeł. Halina Kralowa, Gesualdo Bufalino: Kłamstwa nocy,przeł. Halina Kralowa, Gesualdo Bufalino / Paola Gaglianone / Luciano Tas: Być albo być raz jeszcze (rozmowa),przeł. Joanna Ugniewska, Vincenzo Consolo: Uśmiech nieznanego marynarza,przeł. Hanna Tygielska, Vincenzo Consolo: Retabulum,przeł. Monika Woźniak, Monika Woźniak: Sycylijska podróż Vincenza Consola, Sebastiano Vassalli: Chimera,przeł. Joanna Ugniewska, Sebastiano Vassalli: Łabędź,przeł. Joanna Ugniewska,Hanna Serkowska: Nihilista i moralizator: chimery Sebastiana Vassallego, Andrea Camilleri: Piwowar z Preston,przeł. Anna Wasilewska, Hanna Serkowska: Alegorie teraźniejszości (o włoskiej powieści historycznej u schyłku XX wieku), Gianni Celati: Przygody Guizzardiego,przeł. Grzegorz Spis, Stefano Tani: Język czystych braków (o wczesnych powieściach Celatiego),
przeł. Anna Wasilewska, Gianni Celati: Narratorzy z równin,przeł. Halina Kralowa, Stefano Benni: Komiczni przerażeni wojownicy,przeł. Piotr Drzymała, Marcin Wyrembelski, Stefano Benni: Filozofia i komizm,przeł. Monika Woźniak,Agata Bielik-Robson: Romantyzm – niedokończony projekt,
Maria Bożenna Fedewicz: Dziwna osłoda zawodu, Andrzej Kopacki: Sposób na dziesiątą, Jerzy Jarniewicz: Dwunasty Eliot,
Andrzej Jagodziński: Poeta przekładu,

• Sprzedawczyk
  • Drugi krąg
  • Anatomia skandalu
  • This Girl
  • Gdzie niebo mieni się czerwienią
  • Tkanki

Sarah Vaughan

7,03 (30 ocen i opinii)
This Girl
Colleen Hoover

7,24 (1461 ocen i opinii)
Gdzie niebo mieni się czerwienią
Lisa Lueddecke

5,88 (8 ocen i opinii)