youstyna

Oddajemy do rąk Czytelników kolejne wydanie dużego komentarza do kodeksu postępowania cywilnego. Autorstwo najwybitniejszych autorytetów polskiego prawa procesowego cywilnego oraz długoletnia obecność dzieła na rynku wydawniczym gwarantują najwyższy poziom merytoryczny i edytorski publikacji. W piątym wydaniu komentarz został podzielony na sześć tomów: tomy I-III obejmują komentarz do części...

W piątym wydaniu komentarz został podzielony na sześć tomów:
tomy I-III obejmują komentarz do części pierwszej kodeksu - postępowania rozpoznawczego,
w tomie IV omówiono postępowanie rozpoznawcze (nieprocesowe) części pierwszej i postępowanie zabezpieczające (część druga),
w tomie V - postępowanie egzekucyjne (część trzecia),
a w tomie VI - przepisy z zakresu międzynarodowego postępowania cywilnego (część czwarta) oraz dotyczące sądu polubownego (arbitrażowego) (część piąta).
W tomie III omówiono zwyczajne i nadzwyczajne środki zaskarżenia orzeczeń. Skomentowano przepisy dotyczące:
środków odwoławczych (apelacja, zażalenie, skarga kasacyjna);
wznowienia postępowania;
skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia.
W tomie III Czytelnik znajdzie także komentarz do przepisów normujących postępowania odrębne, w tym:
w sprawach małżeńskich;
w sprawach ze stosunków między rodzicami a dziećmi;
w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych;
w sprawach o naruszenie posiadania;
w sprawach przed sądem ochrony konkurencji i konsumentów;
postępowanie nakazowe i upominawcze;
postępowanie uproszczone;
europejskie postępowania w sprawach transgranicznych;
postępowania elektroniczne.
Uwzględniono zmiany wprowadzone w latach 2013-2016, w tym również wchodzące w życie 8 września 2016 r., a w szczególności zmiany przepisów postępowania w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych dotyczące wojewódzkich zespołów do spraw orzekania o niepełnosprawności oraz pełnomocnictwa procesowego, a także elektronicznego postępowania upominawczego. Na nowo, bardzo szeroko opracowano komentarz do postępowania upominawczego.

źródło opisu: https://www.profinfo.pl/prawo-cywilne/postepowanie...(?)

źródło okładki: https://www.profinfo.pl/prawo-cywilne/postepowanie...»