Tępy uraz klatki piersiowej

Wydawnictwo: Śląsk
837164454X
zdrowie, medycyna

Pierwsza tego rodzaju publikacja w polskim piśmiennictwie medycznym. Książka poświęcona została problematyce urazów klatki piersiowej, będących jedną z najczęstszych przyczyn zgonów i kalectwa w Polsce. W literaturze fachowej (specjalistycznej) brak jest publikacji omawiających kompleksowo ważny problem następstw tępych urazów klatki piersiowej. W porównaniu z krajami Europy zachodniej i Stanami zjednoczonymi w Polsce notuje się niepokojąco wysoki wskaźnik śmiertelności w następstwie tępych urazów klatki piersiowej. Stąd niezwykle przydatny okazuje się podręcznik opracowany przez doświadczonych torakochirurgów omawiający zagadnienia diagnostyki i postępowania leczniczego w ciężkich tępych urazach klatki piersiowej.