Kardiologia dla lekarzy rodzinnych

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8320025559
zdrowie, medycyna

Książka zawiera następujące rozdziały:Badanie chorego z zaburzeniami sercowo naczyniowymiPodstawowe kardiologiczne zespoły chorobowe w praktyce lekarza rodzinnegoWybrane zagadnienia terapeutyczneStany nagłego zagrożenia życia postępowanie przedszpitalneOcena ryzyka przed zabiegiem operacyjnym u pacjentów z chorobami układu krążenia.

książek: 1919
Olga | 2015-01-25
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam, Studia
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Książkę wygrałam w konkursie organizowanym na uczelni. Skoro już kurzyła się na półce, postanowiłam ją przeczytać przed zaliczeniem z kardiologii. Jej pierwszą zaletą jest to, że jest mała i lekka, więc bez problemu można ją było ze sobą zabrać prawie wszędzie.
Mój zapał został jednak szybko ostudzony przez lekarzy, ponieważ okazało się, że zalecenia i schematy w kardiologii zmieniają się tak szybko, że najlepiej uczyć się o nich z dokumentów zamieszczonych w internecie i/lub najnowszego "Szczeklika". Niektóre leki podane w tej książce nie są już aktualnie zarejestrowane w Polsce (czytałam wydanie z roku 2006). Znalazłam też gdzieś dwa zdania zaprzeczające sobie nawzajem.
Poza tym uważam, że tytuł jest adekwatny - książka zawiera np. wskazówki dotyczące zachęcania pacjenta do terapii (w sam raz dla lekarza rodzinnego).
Podsumowując: nie polecam kupowania (zwłaszcza, że nowy "mały Szczeklik" jest dostępny za darmo w internecie - również wersje na smartfony i tablety), ale przejrzeć...