Astralnia. Opowiadania kosmiczne

Wydawnictwo: Red Horse

Astral wszechświat pod zamkniętymi powiekami śniącego. Jedyne miejsce gdzie można dotknąć myśli i przeniknąć pragnienia. Wystarczy poszukać, bo astral jest jak gigantyczny magazyn. Astralnia… Na Myriostei gdzieś na krańcach galaktyki życie budzi się tylko na jeden dzień w roku, kiedy zaczyna padać. Tego dnia unoszą się pokrywy hibernatorów kolonistów. Przetrwan

Robert | 2010-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2010

"Astralnia", to jedna z tych książek, które wyglądają całkowicie inaczej na zewnątrz niż wewnątrz. To jedna z tych książek, które mnie odstraszają przed ich przeczytaniem, i najpewniej nie tylko mnie. Jednak jest to również jedna z tych książek, których przeczytania nie żałuję. Po kilku miesiącach przełamałem się i wziąłem ją do ręki. To jednak dobra książka.

Ukryte wnętrze

Opowiadania zawarte w książce kosmiczne może są z tego względu, że osadzone są w odległej przyszłości na odległych planetach, gdzie rozwój technologiczny i/lub cywilizacyjny bardzo poszedł do przodu. Jest to jednak tak naprawdę jedynie otoczka, konieczność osadzenia głównego wątku w konkretnym gdzieś i kiedyś. W każdym opowiadaniu czuje się praktycznie od pierwszej strony, że najbardziej chodzi o głównego bohatera/bohaterkę, sama fabuła jest sprawą drugorzędną (jednak nie mniej interesującą). Książka tak naprawdę wydaje się dotyczyć natury człowiek, jego dylematów moralnych, pobudek którymi się kieruje, rzeczy...

Kamil Olędzki | 2011-01-30
Przeczytana: 27 stycznia 2011

Jeden z bardzo nielicznych zbiorów opowiadaniań gdzie autorowi mimo innych bohaterów w każdym z opowiadań książką stanowiła miłą do czytania całość. Dla mnie było to pozytywne zaskoczenie, spodziewałem się jak zwykle po zbiorze opowiadań, że będą raz gorsze a raz całkiem przyzwoite. A tutaj trzymały dla mnie równy dobry poziom oferujący czytelnikowi wytchnienie po ciężkim dniu. Autorce na pewno należy zaliczyć na plus lekkość pióra. Wszystkie opowiadania są pisane łatwym do odbioru językiem , ale jednocześnie nie tracąc treści jakiej mają do przekazania. Osobiście poleciłbym tą książkę czytając ją można w pełni się zrelaksować, przed snem idealna.

darlf | 2016-03-05
Przeczytana: 05 marca 2016

ciekawy zbiór krótkich opowieści osobiście opowieść 1 i 2 uważam za najlepsze 10/10 ale są też takie które nie są oczywiście tylko moim zdanie zbyt ciekawe czyli np opowieść o deszczu nie pamiętam dokładnie jak się nazywała ale kiedy do niej dojdziecie to będziecie wiedzie że to ona

Megsss | 2015-05-15

Niestety nie dokończyłam.. to jest jedna z tych pozycji, które połknęłabym zachwycona klimatem jakieś 15 lat temu. Wiem, że oczarowała by mnie swoją lekkością, futuryzmem i niedopowiedzeniem. Dziś, mam chyba inne potrzeby czytelnicze, dlatego moja ocena jest całkowicie podyktowana obecnymi oczekiwaniami. To nie jest słaba książka, jedynie w tej chwili nie dla mnie. Może kiedyś znów znajdzie się w kręgu moich zainteresowań.

Maja Ossowska | 2016-11-01
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane