Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
Ziołolecznictwo
zdrowie, medycyna

Poradnik oparty na wielowiekowym doświadczeniu, zawiera m.in. :gotowe zestawy recept ziołowych skuteczne w leczeniu chorób i wzmacniające organizm,sprawdzone sposoby na zachowanie dobrej formy fizycznej i psychicznej, szczegółowe zalecenia dietetyczne,kosmetyczne porady ziołowe,tabele wartości odżywczych owoców, warzyw i produktów zbożowych,słowniczek roślin leczniczych.

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
| 2013-12-15

Książka „Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów” jest pozycją z wszech miar godną polecenia; szczególnie dzisiaj, gdy tak wiele mówi się o powrocie do natury i coraz częściej sięga się po stare, sprawdzone metody naszych przodków. Można w niej znaleźć gotowe receptury na wszelkie dolegliwości zdrowotne, szczegółowo opracowane kosmetyki oraz doskonały wykaz roślin zdrowotnych wraz z ich możliwym zastosowaniem. Oczywiście, książka nie zastąpi wizyty u lekarza, jednak może okazać się doskonałym poradnikiem przy dolegliwościach, które nie wymagają stosowania antybiotyków, czy innych bardziej inwazyjnych leków.
Ziołolecznictwo wraca obecnie do łask, stając się sposobem na zdrowie dla wielu ludzi. Jego tradycje sięgają jednak Asyrii i Babilonu, choć za kolebkę uważa się starożytny Egipt oraz Grecję. Uciekali się do niego Rzymianie, w średniowieczu zaś stało się ono domeną mnichów, którzy bazując na starych metodach opracowywali nowe receptury. Jednym z zakonów szpitalnych zajmujących się...

koemata | 2015-07-22
Na półkach: Az w 2015, Przeczytane, Audio
Przeczytana: 22 lipca 2015

piękny natchniony wstęp,---
---Ponieważ zapalenie stawów występuje w różnych postaciach
podajemy zestawy kilku mieszanek do stosowania wewnętrznego:
Rp. Ziele skrzypu polnego
Liść melisy
Liść czarnej porzeczki
Zioła zmieszać, łyżkę stołową ziół zalać szklanką wrzątku, przykryć
na 3 godziny, przecedzić, lekko podgrzać. Pić 3 razy dziennie po
szklance, 20 minut przed posiłkiem.
---Bezsenność może być spowodowana różnymi czynnikami: nerwowy
tryb życia, praca, stresy, przemęczenie. Może pomóc następująca
mieszanka ziołowa.
Kwiat pierwiosnka
Kwiat bzu czarnego
Zioła zmieszać, łyżkę stołową ziół zalać szklanką wrzątku, przykryć
na 3 godziny, przecedzić, lekko podgrzać. Pić 3 razy dziennie po
szklance, 20 minut przed posiłkiem.

Milka555 | 2013-04-25

dobra pozycja dla ludzi NAPRAWDĘ ceniących swoje zdrowie, którzy zanim sięgną po chemię, próbują samodzielnie, naturalnie rozwiązać problem. Proste recepty, sprawdzone środki. Polecam gorąco!

książek: 2045
SEKAi | 2015-09-08