Świat masażu i medycyny zen

Wydawnictwo: Kos
masaż, medycyna zen, zen
zdrowie, medycyna

Praktyczny podręcznik podstaw masażu i medycyny zen. Oprócz technik masażu zawiera również ziołowe przepisy wspomagające leczenie różnych dolegliwości. Mistrz KAISEN pozostaje wierny specyficznej edukacji zen, surowej, ale wolnej i pozbawionej umartwień. Poprzez praktykę uwagi uczy, jak osiągać stan gotowości Umysłu, który pozwala uchwycić realność każdej chwili. Tak, by współczucie i mądrość...

Mistrz KAISEN pozostaje wierny specyficznej edukacji zen, surowej, ale wolnej i pozbawionej umartwień. Poprzez praktykę uwagi uczy, jak osiągać stan gotowości Umysłu, który pozwala uchwycić realność każdej chwili. Tak, by współczucie i mądrość mogły się wyrażać przez myśli, słowa i właściwe działanie. Jego duch - jak woda w rzece - nie zatrzymuje się na niczym i nieustannie wyraża się przez intuicję i twórczość. To właśnie sprawia, że jego nauka jest ciągle żywa. Obecnie Mistrz KAISEN zajmuje się kształceniem mnichów i mniszek. W duchu otwarcia na świat zachęca do przekazu fundamentalnych wartości, które wszystkich prowadzą do szczęścia niezależnie od wiary, filozofii czy kultury.

źródło opisu: Wydawnictwo Kos, 1998

źródło okładki: http://www.kos.com.pl/pl/p/Swiat-masazu-i-medycyny-zen/174