Zgłosuj na książki roku 2017

Szkolne Życie! #8

Cykl: Szkolne Życie! (tom 8)
Wydawnictwo: Waneko
Gakkou Gurashi!
survival, akcja, dramat, tajemnica, seinen, manga
komiksy
Dejikos

Nasze dziewczęta z klubu Szkolnego Życia postanowiły przyłączyć się do uczelnianego kółka składającego się z trzech sympatycznych studentek. Uczą się, miło spędzają czas i poznają kampus. Nie wszystko jednak jest takie jakby tego chciały. Ich Kółko pozostaje w konflikcie z innym uczelnianym klubem. Co z tego wyniknie?

źródło opisu: Waneko, 2017

źródło okładki: http://waneko.pl/

Wkp | 2017-08-21
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

SZKOLNY ROZŁAM

Znalezienie bezpiecznego miejsca w świecie opanowanym przez zombie nie wydaje się szczególnie łatwe. Ale, jak przekonały się bohaterki „Szkolnego życia!” nie jest to też wcale takie trudne. Dobrze radziły sobie w liceum, dobrze radzą sobie też na studiach. Ale do czasu, o czym przekonacie się w jak zwykle udanym tomie 8.

Yuki, Rii, Kurumiś, Miki i „Ruusia” odnalazły się w uniwersyteckiej rzeczywistości i zyskały nowe przyjaźnie. Teraz planują wyjazd w celu odkrycia, co właściwie się wydarzyło – a przynajmniej dowiedzenia się czegoś więcej – ale pojawia się sytuacja, która może im w tym przeszkodzić i to skutecznie. Kiedy ginie jeden z członków frakcji ofensywnych, który okazał się być zarażony, jego towarzysze uważają, że wszystkiemu winne są nowoprzybyłe dziewczyny. Czyżby rzeczywiście one go zaraziły? I kto go zabił? Frakcja ofensywnych wie swoje i zamierza rozliczyć się z dziewczynami, szczególnie, że większa ich ilość to także więcej osób do wyżywienia, a...

PolishPopkulturę | 2017-05-20
Przeczytana: 20 maja 2017

Z jednej strony dzieje się dużo, z drugiej - po zakończeniu lektury ma się wrażenie, że akcja tylko odrobinę posunęła się do przodu. Gdyby Szkolne Życie pisał amerykański scenarzysta, akcja tego tomiku (ok 180 stron) zmieściłaby się w standardowej 24 stronicowej zeszytówce. Gdyby pisał Francuz - w 10 stronach max :P. Mimo wszystko, polecam, to wciąż fajna historia jest.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

slymsc | 2017-11-15
Viki | 2017-09-19