Tarcza szerni, tom 2

Cykl: Księga Całości (tom 6.2)
Wydawnictwo: Mag
Kres, Szerń, Aler, fantasy,

Tarcza Szerni jest brawurowym nawiązaniem do najpopularniejszej, nagrodzonej Zajdlem powieści Kresa Króla Bezmiarów. Czytelnik pozna dalsze losy niesamowitej córki legendarnego pirata, Demona Walki. Trwa druga wojna potęg rządzących światem. Równowaga opiekuńczej siły zawieszonej nad Szererem zależy od istnienia albo nieistnienia... księżniczki Riolaty Ridarety, kobiety przywróconej do życia za sprawą potężnych mocy starożytnego artefaktu.

provos | 2013-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2013

W mojej ocenie "Tarcza Szerni" Feliksa W.Kresa jest dość nie równą powieścią fantastyczną. Podzielona na dwa tomy sprawia wrażenie, że tom I był pisany przez autora w wielkich trudach. Chęć rozbudowania akcji sprawiła, że ewidentnie pierwsza część nudzi. Jednak za cenę średniego tomu I otrzymujemy tom II, który od samego początku obfitujący w wartką akcję i zaskakujące wydarzenia. Zakończenie "Tarczy Szerni" jest zakończeniem słodko-gorzkim, aczkolwiek po zamknięciu książki czytelnik ma pozytywne uczucia do właśnie zakończonej lektury.

Tom I zasługuję na ocenę 6/10, tom II jak najbardziej jest godny oceny 8/10. "Tarcza Szerni" jako całość 7/10.

Księga Całości kończy się na powyższej powieści, dlatego też należałoby ocenić również cykl jako całość - który zasługuje na ocenę 6/10, a jego największym minusem jest nie napisanie przez autora ostatniej części, która by zamknęła w jakiś możliwy sposób wątki rozwinięte w poprzednich częściach. Gdyby nie brak ostatniej części cykl...

Lulu | 2017-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2017

W ostatnim tomie Księgi Całości można wyczuć, iż autor jest już u Kresu swej cierpliwości, zarówno do bohaterów jak i całej serii. Nie oznacza to bynajmniej, że jest ona napisana w sposób niedbały lub nie pasujący do reszty. Jeśli chodzi o formę to jest ona najwyższej klasy, ów brak cierpliwości jest moim osobistym, subtelnym odczuciem.
Książka nieco może gorsza od pozostałych, ale nadal dobra. Jeśli czytaliście poprzednie części polecam sięgnąć i po tą, jeśli nie to zacznijcie czytanie od początku serii aby móc docenić cały, niekwestionowany talent autora.

Tomek | 2017-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2017

Wielka szkoda, że Kres nie dokończył "Księgi Całości" i nie napisał zapowiadanego "Wiecznego Cesarstwa", zostawił otwarte najbardziej interesujące mnie wątki, czyli zbliżającą się wielkimi krokami jeszcze większą wojnę Dartanu z Armektem, w którą wplątani będą poznani przez nas bohaterowie... Czytałem gdzieś, że autor popadł w depresję i w tym krył się problem. Szkoda, naprawdę szkoda, bo Kres miał ogromny potencjał, który dotychczas wykorzystywał przynajmniej bardzo dobrze...

Grzegorz | 2014-05-13
Przeczytana: 13 maja 2014

A teraz ponownie wracam do Wegnera :)

Anna Kupczak | 2017-07-06
aoikarasu | 2017-06-26