Gorgany. Przewodnik

Wydawnictwo: Rewasz
nathaniel

Nieznany łańcuch górski Siedzisz na gołym górskim grzbiecie Wiatr dmucha srebrnymi falami Krokiem tchórza przychodzi wieczór Ciemno i niepostrzeżenie Cicho, po cichu Koło ciebie tylko lasy Oko nigdzie się nie zatrzymuje Z gór ściekają zielone prądy wysokich grzbietów i małych odnóg Samotność jest zupełna i doskonała Są takie pasma górskie Pół przewodnika to popis erudycji i wiedzy...

Nieznany łańcuch górski
Siedzisz na gołym górskim grzbiecie
Wiatr dmucha srebrnymi falami
Krokiem tchórza przychodzi wieczór
Ciemno i niepostrzeżenie
Cicho, po cichu
Koło ciebie tylko lasy
Oko nigdzie się nie zatrzymuje
Z gór ściekają zielone prądy wysokich grzbietów i małych odnóg
Samotność jest zupełna i doskonała
Są takie pasma górskie

Pół przewodnika to popis erudycji i wiedzy krajoznawczej na temat tego uroczego zakątka górskiego jakim są Gorgany — fragment łańcucha Wschodnich Karpat. Drugie pół, to opis znakowanych (tak, niestety już wyznakowanych) tras turystycznych. Osią przewodnią jest opisanie czerwonego szlaku wschodniobeskidzkiego od Przełęczy Wyszkowskiej do doliny Prutu przez Gorgan Wyszkowski, dolinę Świcy, Mołodą, Grofę, Popadię, dolinę Łomnicy, Sywulę, Ruszczynę, Rafajłową, Płoską, Syniak i Chomiak. Pozostałe 39 tras to w zasadzie opisy dojść od północy i południa do głównego szlaku wschodniobeskidzkiego.

źródło opisu: http://www.rewasz.pl/

źródło okładki: http://www.rewasz.pl/