Zioła w kuchni i w aptece

Wydawnictwo: M
8372219745
zdrowie, medycyna

Jakie znaczenie mogą mieć zioła w naszej epoce fast foodów i antybiotyków? Bardzo istotne, o czym przekonuje niniejszy klasztorny poradnik. Ojcowie benedyktyni od zarania dziejów zgłębiają tajemnice naturalnych metod leczenia, szczególną uwagą darząc właśnie zioła. Dobrze wiedzą, że np. mniszek czy pokrzywa przywracają zdrowie i mogą uszlachetnić nawet bardzo prosty posiłek. Tą ich starą mądrość z dawno minionych stuleci chcemy ponownie przybliżyć współczesnemu czytelnikowi. Przedstawiając poszczególne zioła omawiamy ich zastosowanie w kuchni i w ziołolecznictwie, radzimy, gdzie i kiedy je zbierać, jak przechowywać. Osobny rozdział poświęcamy metodom zwalczania przy pomocy ziół różnorodnych chorób.

Brylant | 2015-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2015