8373251928
bajki

Wspaniała seria książeczek obejmująca najbardziej popularne i lubiane bajki i baśnie dla dzieci, takich autorów jak: Bracia Grimm, Hans Christian Andersen, Joseph Jacobs, Lewis Caroll, Charles Perrault. Rymowana forma tekstu i bajecznie kolorowe ilustracje zachwycą na pewno każdego małego czytelnika i zachęcą do sięgnięcia po kolejne części serii „Bestsellerów dla dzieci”. W serii ukazały...

W serii ukazały się: Królowa śniegu, Śpiąca Królewna, Ośla skórka, Trzy świnki, Złotowłosa i trzy niedźwiadki, Kot w butach, Kopciuszek, Jaś i Małgosia, Alicja w Krainie Czarów, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Stoliczku nakryj się, Czerwony Kapturek, Tańczące krasnoludki, Brzydkie kaczątko, Księżniczka na ziarnku grochu.
Klasyka w najlepszym wydaniu!

źródło opisu: www.taniaksiazka.pl

źródło okładki: www.taniaksiazka.pl

Roman Dłużniewski | 2016-12-11

Przepiękny kwiat a w jego kielichu maciupeńka dziewczynka. A gdzieś w pobliżu czai się ropucha. Co z tego wyniknie ? Musi się dobrze skończyć! Urocze!!

Octopus | 2016-01-24
Przeczytana: 1972 rok

Mimo smutnych chwil i dramatycznych wydarzeń dobro i prawość zwycięża,
tak jak w bajkach trzeba dążyć do realizacji swych marzeń :-) nawet gdy wydają się całkiem nierealne!

emik84 | 2015-12-30

"Calineczka" to przepiękna baśń znakomitego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Ilekroć mam do czynienia z twórczością tego autora zawsze nastawiam się na lekturę stworzoną na najwyższym poziomie gdyż napisaną przez samego mistrza.

Historię Calineczki, na podstawie tekstu Andersena, w ciekawy sposób opowiedziała najmłodszym czytelnikom Barbara Żołądek. Wszystko zaczyna się od pragnienia pewnej kobiety. Najbardziej na świecie chciałaby ona mieć dziecko. W tym celu udaje się z wizytą do czarownicy, która wręcza kobiecie tajemnicze ziarenko. Ów nasionko nakazuje jej posadzić w doniczce, pielęgnować i cierpliwie czekać aż wyrośnie. Pewnego dnia ziarenko kiełkuje. Oczom kobiety ukazuje się piękny kwiat a w jego kielichu maleńka dziewczynka. Była ona drobniutka i delikatna, a że nie mierzyła nawet jednego cala nazwano ją Calineczką. Niestety szczęście matki nie trwało zbyt długo. Calineczką zainteresowała się ropucha, która wybrała maleńką dziewczynkę na żonę dla...

Azuyano | 2016-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2016

Historia Calineczki czyli dziewczynki nie wyższej niż jeden cal mniej mnie ujęła niż Dziewczynka z zapałkami. Podobało mi się, że Calineczce nie było obojętne poślubić byle kogo oraz jej wrażliwość do przyrody. Calineczka była odważna i wielu motywuje do ucieczki w nieznane. Cele trzeba realizować a jej się to udało.

Paweł | 2016-03-13

Nooooooooooooooo do piero sobie teraz przypomniałem że wogóle ją przeczytałem , przypominam sobie ,że była przeciętna

leti1 | 2014-11-16

Trochę inaczej napisana, bardzo fajna.

crazygabi | 2015-04-24

Trochę nudna!