Idea i praktyka federalizmu w Rosji

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
Idea i praktyka federalizmu w Rosji
potulski rosja federalizm
Krzysztof1993

Niniejsza książka jest próbą rozpoznania procesów związanych z decentralizacją i rozproszeniem władzy w Rosji jako elementu ogólnonarodowych przemian cywilizacyjnych w sferze polityki. Gwałtowny rozwój nacjonalizmów i nastrojów separatystycznych w tym wieloetnicznym kraju wymusił na współczesnej Rosji rozpoczęcie decentralizacji i rozproszenia władzy. Spowodowało to konieczność dostosowania struktury państwa i jego organizacji terytorialnej do wymogów współczesności. Procesy te dokonywały się w szczególnych warunkach historycznych, politycznych i kulturowych. Autor analizuje w szerokim kontekście historycznym procesy decentralizacji współczesnej Rosji z myślą o wzbogaceniu wiedzy o przemianach społeczno-politycznych zachodzących w tym państwie.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/idea-i-praktyka-federalizmu-w-rosji/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/idea-i-praktyka-federalizmu-w-rosji/