Socjologia polityki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
Socjologia polityki
Krzysztof1993

Skrypt niniejszy poświęcony jest zagadnieniom związanym z socjologią polityki, której głównym przedmiotem zainteresowania są społeczne aspekty funkcjonowanie sfery polityki. Najważniejszym obszarem zainteresowania socjologii polityki jest opis, analiza i wyjaśnienie wzajemnych związków między polityką a strukturami społecznymi - ideologiami oraz kulturą. Zjawiska ze sfery polityki z uwagi na swoją wielowymiaro-wość wykraczają poza ścisłe granice jednej tylko dziedziny, dlatego też we współczesnym obrazie rozwoju nauk humanistycznych i społecznych obserwuje się odchodzenie od tradycyjnych wąsko-dyscyplinarnych analiz na rzecz ujęć integracyjnych, interpersonalnych. Obserwując tendencje rozwoju nauk społecznych i humanistycznych, w coraz większym stopniu można zauważyć, że silniejsze staje się zacieranie granic między poszczególnymi naukami a ponadto następuje odwrót od badań faktograficznych, wąsko empirycznych, a akcent kładzie się na ogólne syntezy teoretyczne.

źródło opisu: https://merlin.pl/socjologia-polityki-jakub-potulski/2458789/

źródło okładki: https://merlin.pl/socjologia-polityki-jakub-potulski/2458789/