Wiersze które leczą

Wydawnictwo: Wydawnictwo Biała Wieża
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poezja
Arturion

Autor w sprawny sposób korzysta zarówno z wieloznaczności słów, jak i ich jednoznaczności. Używa patosu, ale też ironii. Unika kodów czytelnych tylko dla krytyków literackich. W porównaniu z poprzednimi książkami Szczęsnego widać „rozjaśnienie palety", jakby autor próbował podzielić się z czytelnikiem siłą świata opisanego, odnaleźć w nim fundamenty i nadzieję na trwałość budowli ze Słowa. A...

ironii. Unika kodów czytelnych tylko dla krytyków literackich.
A słowa najpierw bolą, a potem leczą.

źródło opisu: Wydawnictwo Biała Wieża

źródło okładki: Wydawnictwo Biała Wieża

Arturion | 2017-04-28

Są tu wiersze z trzydziestu lat, w sporej części nie publikowane. A w książkach w ogóle nie publikowane. Są bardzo różnorodne. Z pewnością każdy, kto czyta poezję, znajdzie coś dla siebie. Są i polemiczne i refleksyjne. Filozoficzne i mistyczne. Może polityczne? Choć raczej to ostatnie nie. Widać dialog i polemikę ze znanymi poetami i konkretnymi wierszami. Jest zachwyt światem i dostrzeżenie przemijania - zarówno w wymiarze osobistym jak i "postaci świata".
W skrócie: namęczyłem się, ale chyba było warto.
Bo to ja jestem autorem. :-)

Marta Gaik | 2017-05-14