Zgłosuj na książki roku 2017

Nasz Cud #7

Tłumaczenie: Karolina Dwornik
Cykl: Nasz Cud (tom 7)
Wydawnictwo: Waneko
Bokura no Kiseki (ボクラノキセキ)
komiksy
zandam

Zamek położony na wzgórzu Rheinsberg zostaje zniszczony z nieznanego powodu. Jego księżniczka Veronica odradza się w ciele licealisty, Minamiego Harusumiego. Wkrótce okazuje się, że takich osób jest więcej. Kiedy wspólnie próbują rozwiązać tajemnice przeszłości, ambicje i nadzieje zaczynają się ze sobą mieszać... Na dodatek pojawia się książę Eugene... Wiele osób wini go za tragedię z przeszłości, więc sytuacja staje się naprawdę poważna.

źródło opisu: Waneko, 2017

źródło okładki: http://waneko.pl

Paulina | 2017-07-28
Przeczytana: 19 lipca 2017

„Nasz Cud” to manga, która z każdym kolejnym tomem, coraz bardziej uzależnia mnie od siebie. Wciągnęłam się w jej świat i teraz z niecierpliwością, czekam na kolejne części. Ten trend pojawił się u mnie dosyć niedawno, bo gdzieś dopiero przy tomiku numer pięć, to chyba był właśnie taki moment kulminacyjny, który w pełni pozwolił mi się cieszyć lekturą. A dziś mam dla was opinię na temat siódmej odsłony tej historii. Jak myślicie, czy moje nastawienie uległo zmianie, a może wciąż jest takie same?

Szkolna tablica stała się miejscem wymiany zdań między księżniczką Veronicom a księciem Eugene. Żadne z nich nie chce ujawnić swojej prawdziwej tożsamości, choć książę zarzeka się, że swoimi działaniami nie chciał nikogo skrzywdzić… Czy to, co napisał, jest prawdą? Co tak naprawdę planuje?
Podział uczniów w szkole wciąż trwa. Tworzą się nowe obozy, które tym razem wspierają księcia. Pozostaje tylko jedno pytanie, czy wszystkie osoby dołączające do tego obozu, mają na celu go wspierać, a...

Kosz_z_Książkami | 2017-08-28

Zapraszam do lektury recenzji kolejnych tomów serii Nasz Cud – opowieści o nastolatku, który posiada wspomnienia ze swojego poprzedniego życia, w którym był… księżniczką. Historii, która zaskoczyła mnie swoją oryginalnością i ciekawym pomysłem na wykorzystanie motywu reinkarnacji.

Uczniowie liceum do którego uczęszcza Minami (dawniej księżniczka Veronica) czują się coraz bardziej zagubieni, a wspomnienia z obecnego i przeszłego życia mieszają się ze sobą. Nikt nie jest pewny tego co dzieje się obecnie, ani tym bardziej historii sprzed lat, gdy byli zupełnie innymi osobami. Nie wiadomo komu można zaufać, czy osoba podająca się za przyjaciela z czasów dawnego królestwa, jest nią faktycznie, czy też jest wrogiem podszywającym się pod nią. Ciągle rodzą się nowe pytania i zagadki, a odkrycie odpowiedzi na nie niekiedy wydaje się niemożliwe.

W tomach pięć-siedem czytelnikowi przyjdzie poznać kilka nowych wspomnień z poprzedniego życia Veronici, niestety zrodzą one tylko kolejne...

DevilAnt | 2018-01-29
Anezka | 2017-10-22