historia
Elevander

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, najstarszy wydział UJ, współcześnie, dzięki osiągnięciu wysokiej pozycji naukowej i efektów dydaktycznych cieszy się niezmienną popularnością wśród kandydatów na studia. Wiąże się to z koniecznością stałego rozbudowywania jego bazy lokalowej. Dlatego tak ogromne znaczenie miało umożliwienie przez władze województwa małopolskiego w 1997 roku zakupu przez UJ wspaniałej nieruchomości położonej w centrum starego Krakowa, znanej jako Pałac Larischa. Dzięki temu Wydział Prawa i Administracji UJ uzyskał nie tylko nowe sale dydaktyczne, lecz również siedzibę o fascynującej przeszłości i niepowtarzalnym klimacie, a tym samym szansę na tworzenie dalszej historii Pałacu, której początki sięgają osiemnastego stulecia. Zapraszamy miłośników przeszłości Krakowa na opowieść o historii Pałacu Larischa, a tych, którzy chcą poznać współczesność Miasta i Uniwersytetu, do przyjrzenia się pięknu tej budowli.

źródło opisu: http://www.akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=25825

źródło okładki: http://www.akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=25825